Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme
RIAA Fono Preamplifikatörü

Hareketli Mıknatıs (MM) ve Hareketli Bobin (MC) manyetik sistemleri için bu fono preamplifikatörü, efsanevi Douglas-Self-Design'a dayanmaktadır.

MM ve MC

Plak çalarlar için iki pikap sistemi vardır: Hareketli Mıknatıs (MM) ve Hareketli Bobin (MC).

Hareketli Mıknatıs

Hareketli mıknatıs alıcıları, bir mıknatısı bakır bobinler arasında hareket ettirerek küçük bir voltaj üretir. MM alıcıları çok yüksek inductance ve empedansa sahiptir.

Phonos, frekans ve faz tepkisinin doğrusallığını düzeltmek için üç kapasitör seçeneği sunar. Kapasiteler 150pF, 220pF ve 330pF'dir. 

Hareketli Bobin
MC alıcısı da küçük bir elektromanyetik jeneratördür, ancak mıknatıslar sıkıca sabitlenir ve bobinler aralarında hareket eder, yani MM alıcısının tam tersi.

Ancak çıkış voltajı sadece birkaç yüz mikrovoltta çok düşüktür ve bu nedenle gürültüye ve indüklenen uğultuya karşı daha hassastır. Bu, preamplifikatör tasarımını zorlaştırır, çünkü çok düşük çıkış voltajı, son derece gürültüsüz bir şekilde önceden amplifiye edilmelidir. Phonos, MC sistemleri için 71,5 dB'ye kadar preamplifikasyona sahip en güçlü fono preamplifikatörlerinden birini sunar. 120V teknolojisi sayesinde preamplifikatörler son derece düşük gürültülüdür.

MC alıcıları çok düşük endüktans ve empedansa sahiptir. Bu, kablo kapasitansının etkilerinin (döner tabladan ön yükselticiye) ihmal edilebilir olduğu anlamına gelir. Ancak empedans önemlidir ve altı konumda ayarlanabilir: 100, 220, 470, 2,2 k, 4,7 k ve 10 kOhm. Hangi empedansın başlatmanın empedansı ile eşleştiği konusunda herhangi bir şüphe varsa, lineer frekans yanıtı akustik olarak belirlenene kadar empedanslar da kolayca değiştirilebilir.

Amplifikasyon
Pre amplifikasyon üç değerde değiştirilebilir. Normal kazanç değeri MM için +46 dB ve MC kartuşları için +67 dB'dir.

-10 dB konumunda, fono, -10 dBV referans seviyesinde çalışan normal hi-fi ekipmanı için yeterli çıkış seviyesi üretir.

+4 dB konumunda, çıkış seviyesi, 0dBfs = +15 dBu referans seviyesinde modern DA dönüştürücülerinki kadar yüksektir.

Subsonic  Filtre
Pikap mekanizmasının çıkardığı gürültüyü kaldırmak için değiştirilebilir bir Subsonic filtresi sunar.

Bağlantılar
Pikap çaları bağlamak ve Director Mk2 veya Elector gibi bir preamplifikatöre çıkış yapmak için altın kaplamalı RCA soketleri mevcuttur.

Pikap çalar için topraklama bağlantısı banana priz olarak tasarlanmıştır.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo