Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Hi-Fi » Amplifikatörler » Kulaklık Preamplifikatörü
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

VOLTAiR kulaklık amplifikatörleri dünyasına muhteşem bir giriş.

Phonitor se, kaliteden ödün vermeden temel unsurlara odaklanır.
Büyük kardeşleri Phonitor x ve Phonitor xe ile aynı ses sinyali amplifikasyonuna sahiptir.
İsteğe bağlı DA dönüştürücü ile dijital kaynaklardan da ses oynatabilir.

Phonitor Matrix, değiştirilebilir presetler olarak en yaygın Phonitor Matrix ayarlarından ikisini sağlar. Hoparlörlerden çalınan müziği kulaklıkta deneyimlemenizi sağlar.

Her Şey Kontrol Altında
Volume seviyesi, masif, işlenmiş alüminyum kontrolör ile ayarlanır. Alps RK27 "Big Blue" potansiyometresi hoş bir çevirme hissi verir.
Bir analog kaynağa ek olarak, isteğe bağlı DAC768xs ile Phonitor se'ye üç ek dijital kaynak bağlanabilir.

Güçlü Kulaklık Çıkışı
Phonitor se, jak uçlu kulaklıkları bağlamak için 6,35 mm'lik bir jak sunar.
Bu sokette 2 x 5 watt'a kadar çıkış gücü mevcuttur. Bu, manyetostatlar veya elektrostatlar gibi güce çok aç kulaklıkların bile zahmetsizce çalıştırılmasına olanak tanır.

Yeni bir devir: Phonitor-Matrix
Phonitor Matrix, kulaklık amplifikatöründe bir devrimdir.
Phonitor Matrix sayesinde müzik, kulaklıkta sanki hoparlörden çalınıyormuş gibi deneyimlenebiliyor. Yorucu süper stereo etkisi artık geçmişte kaldı.
Dinleme yorgunluğu olmadan ve tam olarak duyulması gerektiği şekilde müziğin keyfini çıkarın.

Stereo sahnenin açılma açısını seçmek için " Angle" anahtarının kullanılabildiği daha büyük Phonitor modellerinden farklı olarak, bu parametre Phonitor se için varsayılan 30° değerinde sabitlenmiştir. "Çapraz besleme" parametresi iki aşamada ayarlanabilir - "C1" ve "C2". "C2", "C1"den daha yüksek crosstalk/crossfeed besleme sağlar.

Müzik normalde stereo hoparlörlerde çalmak için üretilir ve mix’lenir. Kulaklıkla dinlemek hoparlörle dinlemekten farklıdır. En büyük fark, ses sinyalinin sol hoparlörden sağ kulağa ve sağ hoparlörden sol kulağa geçiş sinyallerinin olmamasıdır. Bu kesişen sinyaller, geleneksel kulaklıkla dinlemede yoktur, çünkü kulaklığın bir tarafından diğerine geçen sinyal yoktur.

Bu, doğal olmayan geniş bir stereo görüntüyle sonuçlanır ve ses sinyalinin çeşitli ses kaynakları, ses mühendisinin amaçladığı şekilde yerelleştirilmez. Bu efekt genellikle “süper stereo etkisi” olarak adlandırılır. Kulaklıkla geleneksel dinleme sırasında beynimiz, oynatmanın yanlış temsilini bir dereceye kadar dengeleyebilir - ancak bu çok yorucudur.

SPL Phonitor Matrix, bu yanlış stereo görüntüyü bir analog devre ile düzeltebilir. Phonitor Matrix bu nedenle yalnızca stereo görüntünün doğru temsilini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda rahat bir dinleme deneyimi de sağlar.

Phonitor Matrix'in iki ana parametresi Crossfeed (Çapraz Besleme) ve Açıdır:
Çapraz besleme, kulaklar arası seviye farkı olarak adlandırılan kanalların geçiş sinyallerini belirler.
Açı, stereo görüntünün açılma açısını belirler, sözde kulaklar arası zaman farkı.

Dikkat Merkezi
Dinleme deneyimini daha da mükemmel hale getirmek için, Phonitor Matrix aktifken stereo görüntünün merkezinin seviyesinin düşürülmesi gerekir. Bu, yalnızca tüm ses kaynaklarının konumunun değil, aynı zamanda seslerinin de doğru olmasını sağlar. Professional Fidelity Phonitor cihazlarında bu değer, ses sahnesinin otantik bir temsilini elde etmek için en iyi seçim olan -1 dB'lik sabit bir zayıflama ayarlanmıştır.

Neşe Kaynağı
Phonitor se, analog giriş için altın kaplamalı RCA soketleriyle donatılmıştır. İsteğe bağlı DAC768xs, üç dijital kaynak daha ekler: USB, COAX ve OPTICAL.
PCM sesi, hem koaksiyel (RCA) hem de optik (Toslink F06) olmak üzere S/P-DIF formatında alınır. Hem PCM sesi hem de DSD sesi USB aracılığıyla dönüştürülebilir.
DAC, dijital oynatma kaynağının örnekleme hızını ve çözünürlüğünü otomatik olarak alır. Bir bilgisayar veya CD oynatıcı bağlı olup olmadığı önemli olmaz ve Phonitor se başka ayar gerektirmez.

DAC768xs
İsteğe bağlı dijitalden analoğa dönüştürücüdeki çip, çok beğenilen AKM AK4490 Velvet Sound™ birinci sınıf DAC yongasıdır. Mimarisi sayesinde en ince ses ayrıntılarını yeniden üretebilir.
PCM sesini 32 bit çözünürlükte ve bir CD'nin çözünürlüğünün 16 katı olan 768 kHz'e kadar örnekleme hızında dönüştürür. Direct Stream Digital ayrıca DSD4 veya DSD256 çözünürlüğe kadar desteklenir.
Örneğin Director Mk2'de yerleşik olan veya Phonitor xe için bir seçenek olarak sunulan DAC768'in aksine, DAC768xs bir AES/EBU dijital girişi sunmaz. VOLTAiR teknolojisine sahip SPL DLP120 de DAC768xs'e dahil edilmedi. Yine de bu ligde benzeri olmayan harika bir performans sunuyor.

VOLTAiR Teknolojisi
120V teknolojisi referans teknolojimizdir. 120V teknolojisi dünyada tektir. 120 volt DC gerilimde çalışır. Bu, IC tabanlı yarı iletken op-amp'lerin dört katıdır. Professional Fidelity serimizde bu eşsiz teknolojiye VOLTAiR teknolojisi diyoruz.
Mümkün olan en yüksek ses kalitesi, ses için mümkün olan en yüksek çalışma voltajını gerektirir.
120V teknolojisi +/-60 V ile çalışır. Bu kadar yüksek bir voltajın üstesinden gelebilmek için, +/-60 V DC voltajı ile çalışabilen özel tescilli işlemsel amplifikatörler geliştirdik: SPL 120V SUPRA işlemsel amplifikatörler. Bu yüksek voltaj, geleneksel bileşenleri ve işlemsel yükselteçleri yok eder.
120V teknolojisi, olağanüstü teknik özellikler ve ses açısından üstün faydalar sağlar. Teknik olarak, dinamik aralık, sinyal-gürültü oranı ve boşluk payı açısından. Ses açısından, ayrıntı zenginliği ve kesinlikle rahat bir dinleme deneyimi üstünlüğü sayılabilir.
Bu arada, teknoloji adının “120V” olmasının, şebeke prizinden gelen yerel şebeke voltajıyla hiçbir ilgisi yoktur. Bu, ses sinyallerinin işlendiği cihazın içindeki çalışma voltajı ile ilgilidir.
Şebeke prizinden gelen şebeke gerilimi, toroidal trafo ile cihazın dahili lineer güç kaynağında gerekli sekonder gerilime dönüştürülür. Redresörler bu AC voltajını ses cihazında gerekli olan DC voltajına dönüştürür.
VOLTAiR, Volt ve Air terimlerinin birleşimidir. Volt, elektrik voltajının birimidir ve Air, müziğin soluyabileceği sınırsız alanı temsil eder.
VOLTAiR, yüksek ses voltajından kaynaklanan algılanan sınırsız dinamikleri sembolize eder.

Karşılaştırma
Çoğu ses cihazı, +/-15 volt dahili çalışma voltajıyla çalışır ve bu nedenle maksimum +21,5 dBu giriş seviyesini işleyebilir. Örneğin bir DAC, 0 dBFS'de +22 dBu çıkış seviyesine sahipse, müzik materyalinin seviye tepe noktaları, cihazın giriş aşamasında zaten aşırı yüklenmelere neden olur. Ses cihazındaki tüm bileşenler genellikle limitlerinde çalışır. Sonuç, strese ve daha hızlı kulak yorgunluğuna neden olan kararsız bir sestir.
VOLTAiR teknolojisine sahip SPL cihazları, +/- 60 voltluk daha yüksek dahili çalışma voltajı sayesinde +32,5 dBu giriş seviyelerini işleyebilir ve böylece 12 dB daha fazla boşluk payı sunar. Sonuç olarak tüm bileşenler sürekli olarak optimum çalışma aralığında çalışır. Sonuç, çok hoş, doğal ve rahat bir ses deneyimidir. Böylece müziğinizin her ayrıntısına kadar keyfini çıkarabilirsiniz.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo