Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Monitör Kontrol / Mixer
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Yeni nesil Monitör & Talkback Kontrol Cihazı. Stüdyo standardı yeniden tanımlandı!
Bu klasik ekipman, modern müzik prodüksiyon ihtiyaçlarına uygun yeni özelliklerle güncellendi.

Gelişmiş kaynak ve hoparlör seçimi, çoklu izleme modları, entegre premium talkback sistemi, Phonitor Matrix'li kulaklık amplifikatörleri, özel bir sanatçı miksi için ek bir giriş ve dahili bir ses işletimi +/-18 voltluk voltaj, MTC Mk2'yi bir kez daha monitör kontrolleri arasındaki en profesyonel seviyeye ulaştırdı.

En Yüksek Ses Kalitesinde Dinleme
Kendiniz ve sanatçınız için hoparlörlerde mükemmel miksler oluşturun. Ayrıca kulaklıklarda da Phonitor Matrix sayesinde aynı mükemmelliğe ulaşın.

Tam Kontrol
Analog ses kontrolü için büyük ve dayanıklı dayanıklı 45 mm kontrol potu, dinleme sesini sezgisel ve hassas bir şekilde ayarlamak için mükemmel kontrol aralığı sunar.

Hoparlörler ve Subwoofer
MTC Mk2, stereo hoparlörler için üç çift çıkış ve subwoofer için bir mono çıkış sağlar.

İlgili stereo hoparlör çiftleri, yüksek kaliteli analog düğmeler ile seçilir. Her çiftin kendine ait düğmesi bulunur. Bu sayede çoklu seçim de mümkündür. SUB düğmesi, ek bir subwoofer'ı açıp kapatmak için kullanılabilir. SUB, herhangi bir hoparlör çifti ile birleştirilebilir. Subwoofer çıkışı, tüm frekans aralığında mono toplamlı bir sinyal gönderir. Alternatif olarak, SUB çıkışına bir mono monitör hoparlörü de bağlanabilir.

Dinleme Modları
MTC Mk2, üç farklı dinleme moduna sahiptir.

Standart olarak miks “stereo” olarak izlenebilir. Mono uyumluluğu “mono” içinde kontrol edilebilir. Sinyalin fazı, faz çevirme düğmesi Ø üzerinden tersine çevrilebilir.

Üçüncü mod özel bir mod olan “LR SWAP” kanal değiştirme işlevine sahiptir

LR SWAP, stereo imajı tersine çevirir. Sol sağ olur ve sağ da sol olur. Bu özellik, bir sahneyi hareket yönü ile eşleştirme gerektiren video dublajını dinlerken zaman kazandırır.

Yön doğru değilse, kanalları değiştirmek için genellikle sesi DAW'a yüklemeniz gerekir. LR SWAP, doğrudan monitör denetleyicisinde kanal değiştirmeye izin verir.

M/S mi Yoksa Mid/Side mı?
MONO ve faz çevirme düğmesini birlikte kullanarak, yalnızca M veya S sinyalini dinlemek mümkündür. “Mono modu” ve faz çevirme aktif olduğunda, sadece S sinyali çalınır. Faz çevirme kapatılırsa, M sinyaline karşılık gelen Mono sinyali çalınır. M ve S sinyallerinin ayrı olarak dinlenmesi, birçok miks ve mastering mühendisi için bir standart haline gelmiştir.

Dim ve Mute
MTC Mk2, dinlenen sesi 10 dB hızlı bir şekilde azaltmak için DIM düğmesinin yanı sıra SP MUTE düğmesiyle tüm hoparlör çıkışlarını tamamen kapatma seçeneği de sunar. Bu, örneğin bir subwoofer ile bir çift hoparlör aracılığıyla dinleme yaparken kullanışlıdır. Bu nedenle, bu kombinasyonu kapatmak için yalnızca bir düğmeye basılması gerekir.

DAW'da bir hata meydana gelirse ve bilgisayardan yüksek seviyeli bir gürültü sinyali çıkarsa, Mute işlevinin etkinleştirilmesi bağlı ekipmanın zarar görmesini engeller ve dinleyenleri işitme hasarından korur.

SP MUTE'a ek olarak, bir HP MUTE seçeneği de vardır. Bu, MTC Mk2'nin kulaklık çıkışlarını devre dışı bırakır. (Bu, CUE MIX etkinleştirildiğinde HP 2 kulaklık çıkışı için geçerli değildir).

Mükemmel Bir Şekilde Ayarlanmış
Normal bir dinleme ses seviyesinde (örn. 83 dB SPL dinleme noktasında), ses kontrolü saat bir konumunda olmalıdır. Bu size daha düşük veya daha yüksek ses seviyelerinde dinlemek için ideal bir kontrol aralığı sağlar.

Aktif hoparlörler veya güç amplifikatörleri çok hassas ise, ses seviyesi kontrolü kontrol aralığının ilk üçte birindeyken ses zaten oldukça yüksek gelebilir.

-6 dB ve/veya -10 dB DIP anahtarının (DIP 2 ve DIP 3) etkinleştirilmesi, ideal ses seviyesi kontrolünü kullanmak için çıkış seviyesini azaltır. DIP 2 ve DIP 3 açık olarak ayarlanırsa, sonuç yaklaşık 13 dB'lik bir seviye zayıflamasıdır.

Kulaklık Çıkış Aşaması
Kulaklık amplifikatörlerinin çıkış aşaması, Class AB modunda bir itme-çekme amplifikatörü olarak tasarlanmıştır. Bipolar transistörler, pozitif ve negatif yarım dalgaların amplifikasyonunu paylaşırlar, bu sayede sadece bir transistörün her iki yarım dalgayı da güçlendirdiği A Sınıfı bir operasyondan daha yüksek bir kazanç ve daha yüksek bir çıkış voltajı elde edilir.

Çıkış aşaması transistörleri termal olarak bağlanmıştır ve bu nedenle çok tutarlı bir şekilde çalışır, bu da kararlı bir ses imajına katkıda bulunur. Güç kaynağında düşük kaynak direncine sahip bir tampon devresi bulunur, bu da düşük empedanslı kulaklıkları çalıştırırken bile yeterli olacak seviyede akım oluşmasını sağlar.

Her iki kulaklık amplifikatörü de Phonitor Matrix özelliğine sahiptir.

(CUE MIX etkinse, yalnızca prodüktör Phonitor Matrix ile kulaklık sinyalini duyar. Sanatçı, kulaklık miksini Phonitor Matrix olmadan duyar).

Bu nasıl mümkün olabilir?
Müzik, normalde stereo hoparlörlerde dinlemek için üretilir ve mikslenir.

Kulaklıkla dinlemek, hoparlörden dinlemekten farklıdır. En büyük fark, ses sinyalinin sol hoparlörden sağ kulağa ve sağ hoparlörden sol kulağa geçiş sinyallerinin olmamasıdır. Bu geçiş sinyalleri, geleneksel kulaklık dinlemelerinde bulunmaz, çünkü kulaklığın bir tarafından diğerine geçen sinyaller yoktur. Bu da, doğal olmayan geniş bir stereo ortama sebep verir ve ses kaynaklarını stereo alanı bakımından doğru konumlarında dinlemiş olmazsınız.

SPL Phonitor Matrix, bu yanlış stereo imajı bir analog devre ile düzeltebilir.

Kulaklıklarla geleneksel dinleme sırasında beynimiz belirli bir düzeyde yanlış çalma temsilini telafi edebilir, ancak bu çok yorucudur ve dinleme yorgunluğuna yol açar.

Özetle
SPL Phonitor Matrix, stereo ses imajının bu yanlış temsilini düzelterek, miks ve mastering mühendisleri için doğru kararları bulmayı çok daha kolay hale getirir.

Bu nedenle, kulaklıklarda başarılı ve uzun bir miks seansının önünde hiçbir şey duramaz.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo