Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Monitör Kontrol / Mixer » 2-Kanal Monitör Kontrol
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

SESTE BİR NUMARA!
Bizim için ses her zaman ön plandadır. Kulağa hoş geldiğinde, dinlemeyi severiz. Böyle bir ses elde etmek için deneyime ve teknik inceliğe ihtiyacınız var. Her ikisini de Control One’a dahil ettik.

Hoparlör ve Subwoofer
Prodüksiyonunuzu iki adet değiştirilebilir hoparlör aracılığıyla dinleyebilirsiniz. Hoparlör çifti A ile birlikte bir subwoofer da açılıp ve kapatılabilir.

Düğmenin orta konumunda, hoparlörler kapatılır, bu da ses seviyesini tamamen çevirmeden sesi kapatmanıza olanak sağladığı için çok kullanışlıdır.

İki Stereo Giriş
DA dönüştürücü, CD çalar, miks konsolu, mikrofon preamplifikatörü, synthesizer veya analog teyp makinesi/teyp çalar gibi kaynakları kullanarak Control One'a iki analog stereo giriş bağlanabilir ve bunlarla birlikte dinleme yapılabilir (1+2).

Line Çıkışı
Seçilen giriş sinyali, Line Çıkışında değiştirilmeden sunulur. Bu özellik, Control One'ın bir çıkışı "kaybetmeden" cihazlar arasında dolaşabilmesine olanak verir.

Örneğin, birkaç kişi kulaklıkla dinleyecekse, Line Çıkışına bir kulaklık amplifikatörü kolayca bağlanabilir. Ayrıca analog sinyali kaydedebilir veya daha fazla işlem için bir miksere gönderebilirsiniz.

Üç Dinleme Modu
Ortadaki “varsayılan” ayar “Stereo”dur. Mono uyumluluğunu kontrol etmek için düğmeyi “Mono” olarak ayarlayın. Buradaki en önemli özellik, kanal değiştirme işlevidir:

L/R > R/L Özelliği
Bu işlev stereo imajı tersine çevirir. L/R, artık R/L olur. Özellikle ses kitaplığınızda, hareket yönü ile bir sahneyi eşleştirmeniz gereken video dublaj örnekleri için arama yaparken işe yarar ve zamandan tasarruf sağlar.

Genellikle yön doğru değilse, örneğin uyup uymadığını duyabilmeniz için kanalları değiştirmek için ses örneğini DAW'a yüklemeniz gerekir.

L/R > R/L işlevi ile bu artık gerekli değildir. Artık ses örneklerini kütüphanede önceden dinlerken hareket yönünü değiştirebilirsiniz.

Kulaklık Amplifikatörü
Kulaklıklarınızdan Zayıf Bir Ses mi Alıyorsunuz? Control One buna bir son verecek. Zengin bir kulaklık sesi ile gerçekten yüksek seviyelere ulaşacaksınız.

Kulaklık amplifikatörünün çıkış aşaması, AB sınıfı modunda bir itme-çekme amplifikatörü olarak tasarlanmıştır. Bipolar transistörler, pozitif ve negatif yarım dalgaların amplifikasyonunu paylaşırlar, bu da sadece bir transistörün her iki yarım dalgayı da güçlendirdiği A Sınıfı operasyondan daha yüksek bir kazanç ve daha yüksek bir çıkış voltajı üretir.

Çıkış aşaması transistörleri termal olarak bağlanmıştır ve bu nedenle çok tutarlı bir şekilde çalışır ve bu da kararlı bir ses imajına katkıda bulunur.

Güç kaynağı, düşük kaynak direncine sahip bir tampon devresine sahiptir ve düşük empedanslı kulaklıklar ile çalışırken bile cömert akım rezervleri sağlayarak sesi güçlendirir.

Devrim Niteliğinde
Kulaklık amplifikatöründe, hoparlörlerde aynı sesi veren kulaklıklarla miksler oluşturabileceğiniz ayarlanabilir Crossfeed (çapraz beslemeli) “Phonitor Matrix” bulunur.

Phonitor Matrix'in genişleme aşamasında üç parametresi vardır: Çapraz Besleme (Crossfeed), Hoparlör Açısı ve Merkez Seviyesi.

Control One'de, merkez seviye -1 dB'ye ve hoparlör açısı 30°'ye önceden ayarlanmıştır. Bunlar en sık kullanılan değerlerdir. Çapraz besleme işlevi, Interaural Difference* (interaural seviye) farkını belirler (Interaural Difference: Her iki kulağa verilen uyarı şiddet, zaman, frekans ve faz olarak farklı değerlerde olabilir. Bunlar interaural farklılıklardır.) Çapraz beslemenin yoğunluğu tamamen değişkendir. Kontrol yolunun başlangıcında çapraz besleme devresi ses yolunda olmadığı için, eğer istenmiyorsa; ses sinyali çapraz besleme aşamasından geçmez.

En İyi Uyumu Yakalayın
Aktif hoparlörler veya güç amplifikatörü çok hassassa, ses seviyesi kontrolü aralığının üçte birindeyken ses oldukça yüksek olabilir.

-10 dB dip anahtarı etkinleştirilerek, daha geniş bir ses kontrolü aralığına uyum sağlamak için çıkış seviyesi düşürülebilir.

Rec 1+2 dip anahtarı ile her iki line girişi birlikte mikslenir ve USB üzerinden kaydedilebilir.

Güç Kaynağı
İyi ses her zaman iyi bir güç kaynağıyla başlar. Burası, tüm cihazın performansının temelini attığınız yerdir.

“Yalnızca” bir 12 V fişli güç kaynağı ünitesi tedarik etmemize rağmen, içindeki ikincil güç kaynağı, +22,5 dB'ye kadar profesyonel seviyelerin elde edilebileceği analog ses bölümleri için +/-17 Volt'luk bir voltaj seviyesi üretir.

Ayrıntılı bir alçak düşüşlü çalışma voltaj regülasyonu, daha fazla "güç" sağlar ve maksimum çalışma voltajına ulaşıldığında bile sistemi temiz bir şekilde düzenler.

Control One, birlikte verilen 1,5 A güç kaynağı ile kullanıldığında tam güç sağlar. Sadece kutu içerisinde bulunan 12 V fişli güç kaynağını kullanın. “ON” düğmesi, Control One'ı çalışır hale getirecektir.

Teknik Özellikler

Analog girişler ve çıkışlar: 6,35 mm (1/4") TRS Jack
Giriş kazancı (maks.): +22,5 dBu
Line Girişi 1 (Balanslı): Giriş empedansı 20 kΩ
Line Girişi 1: ortak mod zayıflatması < 60 dB
Line Girişi 2 (Balanssız): Giriş empedansı 10 kΩ
Çıkış kazancı (maks.): Hoparlör Çıkışları (600 Ω) +22 dBu
Line Çıkışı (Balanssız): Çıkış empedansı 75 Ω
Hoparlör Çıkışı 1 (Balanslı): Çıkış empedansı 150 Ω
Sub Çıkışı low filter: none (tam aralık)
Sub Çıkış (Balanslı): Çıkış empedansı: 150 Ω
Hoparlör Çıkışı 2 (Balanssız): Çıkış empedansı: 75 Ω
Frekans aralığı (-3dB): 10 Hz - 200 kHz
Dinamik aralık: 121 dB
Gürültü (A ağırlıklı, 600 Ω yük): -99 dBu
Toplam harmonik bozulma (0 dBu, 10 Hz – 22 kHz): %0,002
Crosstalk (1 kHz): < 75 dB
Fade-out attenuation: -93 dB

Kulaklık Çıkışı: 6,35 mm (1/4") TRS Jack
Kablolama: Tip = Left, Ring = Right, Sleeve = GND
Kaynak empedansı: 20 Ω
Frekans aralığı (-3 dB): 10 Hz - 200 kHz
Gürültü (A ağırlıklı, 600 Ω): -97 dBu
THD + N (0 dBu, 10 Hz – 22 kHz, 600 Ω): %0,002
THD + N (0 dBu, 10 Hz – 22 kHz, 32 Ω): 0.013 %
Maksimum çıkış gücü (1 kHz, 600 Ω): 2 x 190 mW
Maksimum çıkış gücü (1 kHz, 250 Ω): 2 x 330 mW
Maksimum çıkış gücü (1 kHz, 47 Ω): 2 x 400 mW
Fade-out attenuation (600 Ω): -99 dB
Crosstalk (1 kHz, 600 Ω): -75 dB
Dinamik Aralık: 117 dB

Dahili Güç Kaynağı
Analog ses için çalışma voltajı: +/- 17 V
Kulaklık amplifikatörü için çalışma voltajı: +/- 19 V
Röleler ve LED'ler için çalışma voltajı: + 12 V

Harici güç kaynağı
AC/DC anahtarlama adaptörü: Mean Well GE18/12-SC
DC fişi: (+) pim 2.1 mm; (-) dış halka 5.5mm
Giriş: 100 - 240 VAC; 50 – 60 Hz; 0,7 A
Çıkış: 12 V DC; 1.5 A

Boyutlar ve Ağırlık
G x Y x D (genişlik x ayaklar dahil yükseklik x derinlik)
210 x 49,6 x 220 mm
Ağırlık: 1,5 kg
Nakliye ağırlığı (ambalaj dahil): 2 kg
Referans: 0 dBu = 0,775V. Tüm özellikler haber verilmeksizin değiştirilebilir.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo