Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Monitör Kontrol / Mixer » Analog Mixer
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Klasik analog stüdyo konsoluna modern bir dokunuş
XL-Desk, DAW merkezli bir stüdyoda analog konsola ihtiyaç duyan, ancak entegre DAW kontrolü ve analog seviye otomasyonlarını istemeyen veya ihtiyaç duymayan ses mühendisleri için tasarlanmıştır.

XL-Desk birçok yönden geleneksel bir 24'e 8 analog konsoldur, ancak inanılmaz bir özellik koleksiyonuna sahiptir. 20 kanal şeridine sahiptir: 16 çift girişli mono (ana giriş veya DAW returnü arasında geçiş yapılabilir) ve 4 stereo kanal. İlk sekiz kanalda VHD mikrofon pre'leri vardır. İşleme veya mikrofon pre'leri için kullanılabilecek 18 yuvalı 500 formatlı bir raf vardır. XL-Desk, 17 ve 18 numaralı yuvalarda efsanevi bir SSL Stereo Bus Kompresör modülü ile birlikte gelir (Mix A'ya sabit kablolu). Rafın kendine özel yüksek özellikli güç kaynağı vardır. Dört ana Mix Bus (A, B, C, D) vardır ve B, C ve D bus’ları Mix A'da toplanabilir. Bus’lar ve kanallar 500 rafa erişebilir ve her birinin işleme için ayrı bir Insert noktası vardır. İki mono aux gönderme ve iki stereo return girişi vardır. Her kanalda doğrudan çıkışlar, stereo return ve mix bus rahat gövde baskısı sağlar. Her kanalda, izleme sırasında kulaklık mikslerinden birini sağlamak için kullanılan bir Cue Stereo Bus bölümü (Pan ve Volume ile) bulunur. Mixdown'da mono kanal DAW return sinyalleri CUE ST veri yoluna yönlendirilebilir ve daha sonra Mix A'da toplanabilir, böylece 40 summing girişi sağlayan 16 ana fader + 16 Cue ST girişi + 4 Stereo kanal vardır (stereo returnleri kullanarak ve Sum fonksiyonlarını kullanarak 50'den fazla summing girişinde sıkıştırabilirsiniz). Ayrıca bas yönetimi (3 set hoparlör + subwoofer), kulaklık miksleri için ayrı ayrı talkback'lere sahip Foldback A ve B ve kendi doğrudan çıkışına sahip dahili bir Listen Mic girişi + klasik kompresör devresi içeren tam özellikli bir monitoring bölümü de bulunmaktadır.

Kanal Şeritleri
XL-Desk kompakt olabilir, ancak SSL konsolları çok yönlü kılan ve çok çeşitli üretim gereksinimlerini karşılayan tüm klasik SSL kanal şeridi özelliklerine sahiptir. XL-Desk 20 kanallı şeritlere sahiptir. İlk 16 kanal şeridi çift girişli monodur, yani dinleme sırasında ana giriş ve DAW returnü arasında geçiş yapılabilir. Kalan dört şerit stereo kanallardır. 1-8 arası kanallarda VHD mikrofon pre'leri vardır. 9-16 arası kanallar line seviyesindedir ancak istenirse mikrofon girişleri için 500 rafı kullanabilir. Her mono kanal, karşılık gelen 500 formatlı bir modüle erişebilir ve ayrıca ayrı bir geleneksel Insert noktasına sahiptir. Dört stereo kanal 500 rafa erişemez ve Insert noktaları yoktur. Tüm kanallar, işlenmiş malzemenin DAW'ınıza yazdırılmasını kolaylaştırmak için ek bir Doğrudan Çıkışa sahiptir ve bu, pre-post fader arasında değiştirilebilir. Her kanalın birkaç şekilde kullanılabilen bir +/-20dB Trim kontrolü vardır: VHD kanalları için, ağır bozulma kullanıldığında VHD'den kanala çıkış seviyesini kontrol etmek için kullanılabilir, 500 raf modülü ile kullanıldığında, seviyeyi takılı modüle sürmek için kullanılabilir. Bir faz ters çevirme anahtarı vardır. Trim kontrolünün yanında üç renkli sinyal gösterge LED'i bulunur. XL Desk'teki ölçüm, aşağıdaki LED ayarlarını vermek için +24dBu ve +18dBu Ölçeği arasında değiştirilebilir.

Her kanalda Level ve Pan Kontrolleri ile bir CUE Stereo bölümü ve bir pre/post fader anahtarı vardır. İzleme sırasında bu genellikle kulaklık veri yollarından birini beslemek için kullanılır. Mono kanallarda, CUE ST bölümünü, sinyalini ek bir arka panel ALT girişinden almak için değiştiren ve daha sonra Mix A'da toplanan bir ALT düğmesi bulunur. Bu ALT girişi, Mixdown için mono kanal şeritlerine 32 girişimiz olduğu anlamına gelir. İki Mono Aux Send (global olarak değiştirilebilir pre ve post fader) ve iki Stereo Return vardır (Geri Dönüşler ayrıca DAW baskısı için Doğrudan Çıkışlara sahiptir). Her kanalda bir Pan/Balance Control ve dört Mix Bus'a yönlendirme için düğmeler bulunur. Kanallarda son olarak, hassas seviye kontrolü sağlayan 100 mm'lik faderlar bulunur.

Mix Bus’lar
4 kat fazla SSL büyüsü
Duality ve AWS'nin arkasındaki ekip tarafından tasarlanan XL-Desk, yalnızca SuperAnalogueTM SSL konsollarıyla ilişkilendirilen çarpıcı ses kalitesini sunar. XL-Desk, SSL konsollarında yapılan binlerce hit kaydın ardında aranan ayrımı, netliği ve keskinliği sağlar. Herkes bir SSL konsolunun büyüsünün Mix Bus'ta gerçekleştiğini kabul eder, ancak bir veri yolu her zaman yeterli değildir! Birçok yüksek profilli mikser, paralellikler veya enstrümanların alt grupları oluşturmak için birden fazla mix bus kullanır ve sesleri benzersiz şekillerde sıkıştırmalarına ve manipüle etmelerine yardımcı olur.

XL-Desk en az 4 mix bus sağlar - A, B, C ve D. Mix A, son stereo mix'in türetildiği ana veriyoludur. Bunun kendi 100mm fader'ı vardır. B, C ve D karışımlarının her birinin kendi seviye kontrolü ve en önemlisi, Mix A'ya toplama yeteneği vardır. 4 Mix Bus’ın tümü DAW için Doğrudan Çıkışlara, ayrı standart stereo Insert noktalarına sahiptir ve dahili 500 formatlı rafın 9-16 yuvalarına erişme özelliğine sahiptir.

VHD Pre's
XL-Desk, konsolun ilk 8 kanalına yerleşik olarak SSL'nin patentli Variable Harmonic Drive - Değişken Harmonik Sürücülü (VHD) mikrofon preamfilerinden 8 tanesine sahiptir. VHD pre, temiz SSL sınıfı kayıtlar sunabilir, ancak aynı zamanda sinyal yoluna geçirilebilen beğenilen Duality konsolunda* kullanılan VHD devresine de sahiptir. Değişken Harmonik Sürücü devresi, zengin harmonik bozulma üretmek için %100 analog sinyal yolu kullanır. Giriş kazancını arttırdıkça, Değişken Harmonik Sürücü devresi 2. veya 3. harmonik bozulmayı veya ikisinin bir mix’ini kaynak malzemenize sunar. Daha düşük kazanç ayarlarında, yumuşak valf tarzı sıcaklık veya sert bir dokunuş ekler. Kazanç arttıkça, bozulma daha aşırı hale gelir, ta ki yüksek kazanç ayarlarında şiddetli bir “transistoresque” (homurdanma) sağlayana kadar. VHD pre'ler, kullanıcıya stüdyo sınıfı bir preamplifikatörden en üst düzeyde çok yönlülük sağlar. Ultra temiz geleneksel SSL, ince ısınma veya tamamen çöp transistör bozulması olsun, VHD bir pre amplifikatörün ne sunması gerektiğine dair beklentilerinizi değiştirecektir.

*Not: Duality’nin iki farklı kanal girişi vardır; SuperAnalogueTM mikrofon pre (AWS ve X-Rack Mic Amp  Modülünde de olduğu gibi) ve bir VHD girişi. XL-Desk, SuperAnalogue mikrofon pre’yi değil, VHD giriş devresini kullanır.

500 Format Yuvası
SSL konsolunuzda yerleşik olarak bulunan 500 formatlı raf
Kullanıcılarımızın çoğu için, çeşitli üreticiler tarafından üretilmiş birçok analog ekipmandan farklı ton özelliklerini birleştirmek, seslerinin ayrılmaz bir parçasıdır. Popüler modüler '500 formatı', farklı üreticilerin çok çeşitli analog işleme modüllerinin kullanımını kolaylaştırır. Bu nedenle, XL-Desk'in çatı katına yerleştirilmiş 18 yuvalı 500 formatlı bir raf bulunur. Bu raf, kullanıcı tarafından istenildiği gibi SSL veya üçüncü taraf 500 format modüllerinin herhangi bir kombinasyonu ile yüklenebilir. Dahili 500 raf, kullanıcıya SSL konsollarına kendi favori tatlarını ekleme fırsatı sunarken, hepsini elinizin altında tutar. XL-Desk rafının, konsolun geri kalanının güç kaynağından ayrı olarak kendi özel güç kaynağı vardır. Birçok bağımsız 500 formatlı rafın aksine, XL Desk rafı, seçtiğiniz modülleri barındırmak için yeterli güç sağlaması gereken çok yüksek düzeyde belirlenmiş bir güç kaynağına sahiptir. SSL uyumluluğu garanti edemez, ancak bu rafı otuzdan fazla farklı modülle test etmiştir.

XL-Desk'in (1-16) mono kanallarının her biri, raftaki kendi karşılık gelen yuvasına erişebilir ve kanal şeritleri bunlara bir '500' Insert düğmesi aracılığıyla erişir. Dört Stereo kanalı 500 rafına erişemez. 17-18 yuvaları, stereo mix bus kompresörünü barındırmak için Mix A'ya sert bir şekilde bağlanmıştır ve XL-Desk, efsanevi SSL G Serisi Bus Compressor 500 formatlı modül versiyonuyla önceden yüklenmiş bu yuvalarla birlikte gelir. Konsol, bu modülün side-chain’li HPF'ye sahip yeni bir sürümüyle birlikte gönderilecek. Dört Mix Bus ayrıca 9-16 raf yuvalarına (stereo çiftler halinde) erişebilir, ancak Mix Bus’lar ve mono kanallar 9-16 raf yuvalarını aynı anda kullanamaz. 1-16 modül yuvalarının giriş ve çıkışlarına arka paneldeki standart DB25 konektörleri aracılığıyla erişilebilir. Bu, modüllerin mono kanal şeritlerine 500 Insert send/return şeklinde sert bir şekilde bağlanmadığı anlamına gelir, ancak konsol gerekirse bu yaklaşımı kolaylaştırmak için kullanılabilecek bir dizi harici DB25 jumper kablosuyla birlikte gönderilir. Rafı kanal sinyal akışına sert bir şekilde bağlamamayı tercih etmemizin avantajı, elbette istenirse (ve bunu tavsiye ediyoruz), rafın nihai esneklik ve 500 modül arasında yama bağlantıları oluşturmak için bir patchbay'e bağlanabilmesidir. Ayrıca bu, 500 rafın 'bağımsız' olarak kullanılabileceği anlamına gelir. 500 raf, pin 6 bağlantı spesifikasyonuna uygun stereo modülleri de barındırabilir - stereo çalışmaya tek/çift yuva çifti atama anahtarı dahilidir, bu nedenle modül takılmadan önce ayarlanmalıdır.

Monitör Bölümü
Kapsamlı dinleme ve iletişim
Herhangi bir profesyonel müzik ortamının monitör sistemi en önemli parçalardan biridir. XL-Desk, kullanışlı özelliklerle dolu, bozulmamış, SuperAnalogueTM montirör bölümünü sunar. Üç set stereo monitör bağlantısı (Ana, Mini 1 ve Mini 2) ve bir alt bağlantı vardır. Bunlar, bireysel Seviye kontrollerine sahip bir ön panel düğme matrisi ile kontrol edilir. Alt bağlantıda bas yönetimi vardır: SUB devreye girdiğinde, bas yönetimi sol ve sağ sinyalleri 80Hz'de 3. dereceden düşük geçişli (yüksek kesimli) bir filtre aracılığıyla toplar ve toplamı Alt monitör çıkışından gönderir. Ayrıca, seçilen sol ve sağ monitör çıkışlarına 2. dereceden yüksek geçişli (düşük kesimli) filtreler yerleştirilir. XL-Desk'teki bas yönetimi akıllıdır. Her hoparlör seti için SUB düğmesinin açık mı yoksa kapalı mı olduğunu hatırlayacaktır. Monitör Kaynağı şunlardan seçilebilir; Mix A, ayrı bir Harici arka panel girişi veya ön panel iJack girişi ve bir Mono düğmesi, istenirse bu monitör kaynaklarını monoya katlar. Bir Monitör SUM düğmesi, bunların herhangi bir kombinasyonunun toplanmasını ve dinlenebilmesini sağlar. Büyük bir Monitor Level kontrolü ve ilişkili bir DIM düğmesi (DIM Seviye kontrolü ile), CUT düğmesi ve bir AFL Seviyesi kontrolü vardır.

Sanatçı ile mühendis/prodüktör arasında net ve kolay bir iletişime sahip olmak, bir kayıt oturumunun sorunsuz yaratıcı akışı için çok önemlidir. XL Desk, bireysel Seviye kontrolleri ve Talkback ile iki Foldback'e sahiptir. Foldback A, CUE Stereo tarafından beslenir ve Foldback B, Aux 1 tarafından beslenir. Her Foldback'in seviye kontrolünün altındaki MON düğmeleri, varsayılan Foldback kaynağını (Stereo Cue veya Aux 1) geçersiz kılar ve ana monitör kaynağı olarak seçilen şeyle değiştirir. Bu, stüdyo kontrol odası mix’inin canlı odadaki sanatçılara hızlı bir şekilde dinletmek için gerçekten yararlıdır. Dahili bir talkback mikrofonu ile Talk düğmesi ve Seviye kontrolü vardır. Arka paneldeki bir dizi DIP anahtarı, TALK düğmesinin kilitleme veya anlık olarak yapılandırılmasını sağlar. Ayrıca, Talkback mevcut sinyalle birlikte SUM veya REPLACE olarak ayarlanabilir. Bir Listen düğmesi, mühendisin -eğer bağlıysa- canlı oda dinleme mikrofonunu dinlemesine izin verir, ve bunun da bir Seviye kontrolü vardır. XL-Desk ayrıca klasik SSL Listen Mic Kompresörünü de içerir. Bu, canlı oda dinleme mikrofonundan çok güçlü bir sinyal sağlamak için ideal olan agresif bir kompresördür, ancak bu devre kullanılarak oluşturulan klasik ağır sıkıştırılmış 80'lerin davul sesini oluşturmak için bir işlem efekti olarak da kullanılabilir. XL-Desk Listen Mic Kompresörün kontrolü yoktur, sadece her zaman açıktır ve proses efekti olarak kullanımını kolaylaştırmak için özel bir harici çıkışa sahiptir.

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo