Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

ARC USB, RME’nin TotalMix FX’inin en çok kullanılan komutlarına direkt olarak ulaşabilmenizi sağlayan ve UFX, UFX II, UFX+, Babyface, Babyface Pro, vs gibi TotalMix FX’i destekleyen tüm ürünlerde çalışan kablolu uzaktan kumanda cihazıdır. Windows ve Mac OS X ile tam uyumlu çalışan ARC USB, bilgisayarınıza USB üzerinden bağlanmaktadır. Ürünü USB ile bilgisayarınıza bağladığınız anda herhangi bir sürücü, vs yüklemenize gerek kalmadan TotalMix FX ürünü tanır ve direkt olarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Ayrıca, ürün UFX+ ve UFX II’ye herhangi bir bilgisayara ihtiyaç duymaksızın “stand-alone” çalışma yapabilmeniz amaçlı direkt bağlanabilmektedir. USB üzerinden çok düşük akım çekerek herhangi bir güç kaynağına gerek duymadan çalışır. 5 metreden, 10 metreye kadar USB 2 kabloları ve ucuz yollu kablo uzatıcıları ile mükemmel çalışmaktadır, özel ve pahalı bir USB uzatıcı veya çoğaltıcıya ihtiyaç duymaz. ARC USB, aynı anda TotalMix FX kullanan birden fazla cihazı kontrol edebilmektedir. Hangi cihazı kullanacağınızı TotalMix FX’deki komuta ARC USB üzerinden erişerek seçebilirsiniz.Ürünün en altında yer alan üç tuş diagnostik fonksiyonları için de aşağıdaki şekilde çalışır;

- Talkback: 5V USB bus’tan güç gelir gelmez ışığı yanar
- Speaker B: USB komünikasyon gerçekleştiğinde yanar
- DIM: TotalMix FX ile komünikasyon sağlandığında yanar

Ürün çalıştığında bir sorun yok ise bu üç tuşun ışığı sürekli yanacaktır.

ARC USB, üzerinde kullanıma hazır komutlarla gelmektedir ve bu komutlar dilerseniz değiştirilebilmektedir.

1. ve 2. Sıra: Snapshot 1 – 8’i aktive eder
3. Sıra: Mono, 1. Kulaklık Seviyesi, 2. Kulaklık Seviyesi, Harici Giriş
Alt Tuşlar: Talkback, 2. Hoparlör (B), Dim

Ürünle beraber TotalMix FX’de yer alan ve kullanabileceğiniz tüm komutlar “etiket” olarak gelmektedir ve kullanım şeklinize göre bu etiketleri ürüne yapıştırabilirsiniz.

Tekerler ise volume, gain, vs gibi bir çok parametrede işe yaramaktadır. Aynı şekilde tekerleği de TotalMix FX üzerinden programlayabilirsiniz.

Ürün üzerinden bulunan toplam 15 tuşa TotalMix FX üzerinden atayabileceğiniz toplam 36 farklı komut vardır. Şu an itibari ile kullanabileceğiniz fonksiyonlar;

- No Function (boş)
- Global Mute
- Global Solo
- Mute Group 1 to 4
- Solo Group 1 to 4
- Fader Group 1 to 4
- Link Main AB
- Speaker B Select
- DIM (Main Out)
- Mute (Main Out)
- Mute FX (Main Out)
- Mono (Main Out)
- Talkback
- External Input
- Reverb
- Echo
- Cue Phones 1 to 4
- Snapshot 1 to 8
- Layout Preset 1 to 8
- Volume Main
- Volume Phones 1 to 4
- Mic Gain 1, Mic Gain 2, Mic Gain 1+2
- Inst. Gain 3, Inst. Gain 4, Inst. Gain 3+4
- Mic/Inst. Gain 9, Mic/Inst. Gain 10, Mic/Inst. Gain 9+10
- Mic/Inst. Gain 11, Mic/Inst. Gain 12, Mic/Inst. Gain 11+12

 Bazı komutlar, bazı ürünlerde olmayabilir –veya değişiklik gösterebilir. Fireface UFXUFX II ve UFX+ ise DURec* özelliğine sahip olduğundan Record, Play ve Stop fonksiyonlarını da ARC USB ile kontrol edebilirsiniz.

*DURec: Herhangi bir bilgisayara ihtiyaç olmadan direct olarak ürünlerin üzerine takılacak USB bellek veya USB harddisk ile çoklu kanal kayıt yapabilme özelliği.

Birçok fonksiyon aynı anda aktive edilebilir. Örneğin; 1. tuş “Cue Phones” olarak ayarlanabilir ve kulaklık miksi ana çıkıştan (stüdyo monitörlerinizden) duyulabilir. Kulaklık miksinin ses seviyesini kontrol etmek için de 2. tuşu “Volume Phones 1” olarak ayarlayabilirsiniz. Her ikisini birden aktive ettiğinizde kulaklık miksinizi direkt olarak hoparlörlere yönlendirmiş olursunuz ve aynı anda tekerleği çevirerek ses seviyesini kontrol edebilirsiniz. Ürünün yan tarafında bulunan ¼” TS jack girişine footswitch pedal bağlayabilirsiniz ve 15 tuş için atanabilecek komutların aynılarını pedala da atayabilirsiniz.

* Ürünlerin kutusu üzerindeki vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo