Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Kompakt yarım 19" formatındaki ürün, SPDIF koaksiyel, SPDIF optik (ADAT uyumlu) ve USB`den RCA, XLR, TRS ve mini TRS`e bir referans sınıf DA çeviricidir ve en üst kalitede high-end elektroniklerle doludur.

ADI-2 DAC FS, en çok yönlü DAC olarak balanslı/balanssız analog çıkışlar, çok güçlü kulaklık çıkışı, süper düşük gürültülü IEM çıkışı, SteadyClock FS, 4 kademeli donanım çıkış seviyesi kontrolü, DSP tabanlı sinyal işleme, harici güç uyumlu çalışma, Class-Compliant USB uyumluluğu ve 768 kHz`e kadar örnekleme oranlarının yanı sıra, DSD ve Direct DSD oynatımı ile profesyonel stüdyolarda kullanılan high-end DAC kalitesini evinize getirmektedir. SPDIF giriş sinyali USB yoluyla bile kaydedilebilir. DAC aynı zamanda gerçek iki kanal Full-Dublex ses kartıdır.

DA Katında Geliştirme
RME mühendisleri, DAC`ın analog çıkışını, daha önce olduğundan biraz daha mükemmel bir hale getirdi. Daha fazla röle, farklı bir çift simetrik zayıflatma devresi ve bir ilave buffer OP-amp daha az gürültü ve daha az THD`na sahip bir ürünün ortaya çıkmasını sağladı.

Güncellenmiş ADI-2 DAC, ESS'nin ES9028Q2M'sini, RME mühendisleri tarafından geliştirilen ve çipin en iyi performansını göstermesini sağlayan özel bir devre varyantında kullanır.

Kulakiçi Kulaklık (IEM) Severler İçin Devrim!
Kulaklık devrimi, sadece normal kulaklıkları değil, aynı zamanda IEM`leri (kulak-içi kulaklıklar) de odyofillerin ve müzik severlerin ilgisini çekecek forma getirdi. Günümüzde kaliteli IEM`ler, yalnızca taşınabilir bir alternatif değil, aynı zamanda evde hantal kulak üstü kulaklıklar ile kolayca rekabet edebilen referans sese sahiptir.

Modern IEM`ler son derece hassastır ve çok düşük voltajlarda çalışırlar. Yan etki olarak, müzikçaların (DAC veya kulaklık amplifikatörü) gürültü zemini ortaya çıkar. RME, “Extreme Power” kulaklık katını geliştirdiğinde, temel ses zemininin olabildiğince düşük olmasına özen gösterdi. Bu daha sonra birçok değerlendirmede doğrulandı; IEM`lerle kullanıldığında bile sonuç aynıydı...

Işıkları Kapatın!
Tüm ışıkları kapanmış bir stüdyo çeviricisi? Stüdyo ortamları için sorunlu... Fakat bir DAC üzerinde, ADI-2 Pro FS HiFi müşterilerimizden en çok talep edilen özelliklerden birisi ışıklarının kapatılabilmesi idi. Gösterge, fonksiyon tuşları, ses düğmesi ve bekleme düğmesi; ünitenin menüsünde AutoDark etkinleştirildiğinde kullanıcı tarafından herhangi bir işlem yapılmadan 10 saniye sonra hepsi söner. Herhangi bir düğmeye veya kontrole dokunmak, tüm ışıkları 10 saniye süreyle açacaktır. Uzaktan kumanda ile AutoDark özelliğini açıp, kapayabilir ve uzaktan kumandadaki herhangi bir düğmeyi kullanarak 3 saniye süreyle ürün üzerindeki ışıkları yakabilirsiniz. Herşey en ince ayrıntısı ile sizler için düşünüldü ve buna bayılacağınıza eminiz!

Uzaktan Kumanda
ADI-2 DAC FS’in uzaktan kumandası, alışılagelmişin dışında düşük kaliteli ve ucuz görünümlü bir uzaktan kumanda değildir. Bu güzel tasarlanmış uzaktan kumanda, düşük ışık koşullarında bile rahatlıkla okunabilen düğmeleri, hatırlanması kolay bir şekilde yerleştirilmiş düğme düzenlemesi ve mükemmel düğme ergonomisine sahiptir.

DAC uzaktan kumandası Bekleme Açık/Kapalı, Ses Seviyesi, giriş seçimi (Optik, Koaksiyel, USB) ve Ses kapama (mute) düğmelerine sahiptir. Geniş esneklik için 20 farklı fonksiyon ve komut ile atanabilen dört programlanabilir düğme eklendi. Böyle sofistike, kullanımı kolay ve çok yönlü uzaktan işlevselliğe sahip başka bir DAC veya benzeri bir uzaktan kumanda bulamazsınız!

SteadyClock FS!
ADI-2 DAC FS, SteadyClock FS ile RME serisinde ilk cihazdır. SteadyClock ile geliştirilecek pek bir şey yok, dahili clock’ı kullanmanın harici bir clock kullanıldığındaki ile aynı sesi üretebileceğini garanti eden çok sayıda RME cihazında uzun yıllar boyunca kusursuz işlemler yaparak övgülerini kazandı. SteadyClock, jitter`i büyük oranda reddeder ve tüm dijital arabirim formatlarını örnek bir şekilde işler. Bu nedenle SteadyClock`un tasarımı ve davranışı DAC`da değişmedi.

SteadyClock FS ile odaklama, ikinci, analog PLL devresini geliştirerek ve Direct Digital Synthesis ve PLL`yi düşük seviyeli gürültülü kuvars kristallerine atıfta bulunarak SteadyClock`un kendi titremesini azaltarak yeni seviyelere indirdi.

Özetle;
ADI-2 DAC FS, geliştirilmiş SteadyClock’a, mükemmellik için özel olarak tasarlanmış analog devrelere, uzaktan kumandaya, Extreme Power kulaklık çıkışına ve çok özel bir IEM çıkışına sahiptir. ADI-2 DAC, ADI-2 Pro`yu ünlü yapan mükemmel şeffaf ses imzası ve Bas, Tiz, Ses Yüksekliği, 5 Bant Parametrik EQ, Crossfeed ve daha fazlası ile tam DSP işleme dahil olmak üzere tüm özelliklere sahiptir. Basitleştirilmiş çalışma ve çarpıcı tasarımı ile evde müzik dinlemeden, stüdyo referans kullanımına ideal bir üründür.

RME, devrim niteliğindeki ADI-2 Remote'u piyasaya sürdü

İNDİR - Remote
İNDİR - Remote for iPad

ADI-2 Serisi İçin Bir Başka Önemli Ürün
RME'nin ADI-2 serisi AD/DA dönüştürücüler, profesyonel özellikleri ev ve HiFi pazarına getirdi. RME, kullanıcı dostu çözümler konusunda bir kez daha çıtayı yükseltiyor ve yeni piyasaya sürülen ADI-2 Remote ile dikkat çekiyor.

macOS, iPadOS ve Windows için Çok Özellikli Yazılım Kontrolü
ADI-2 Remote yazılım kontrol cihazı, ADI-2 serisi cihazların tüm ayarlarını ve seçeneklerini yönetmek için anlaşılması kolay, sezgisel ve eksiksiz bir arayüz sunar. Uygulama, ADI-2 DAC FS, ADI-2 Pro AE (Yıl Dönümü Sürümü), ADI-2 Pro ve ADI-2 Pro FS, ADI-2 Pro FS R BE ve ADI-2/4 Pro SE'yi destekler.

Cihazı doğrudan yazılım aracılığıyla kontrol etme seçeneği, sadece parametrik EQ, Loudness ve Crossfeed gibi özelliklerini kullanabilmenin yanı sıra herhangi bir EQ ayarını ve hatta tamamlanmış kurulumları bilgisayarınıza veya iPad’inize kaydedilebilir ve yüklenebilir hale getirmenizi sağlar. Belirli kulaklıklar veya uygulamalar için EQ'lar kolayca diğerleriyle paylaşılabilir. Cihazın durumunun yedekleri saklanabilir ve geri yüklenir. Cihaz durumları kolayca kopyalanabilir ve desteklenen tüm platformlarda transfer edilebilir.

ADI-2 Remote yazılımı, birkaç ana sayfadan oluşur: Line girişi (ADI-2 Pro ve ADI-2/4 Pro için), her çıkış için ayrı bir sayfa (Line Out, Phones Out, IEM Out vb.), tüm kanal ile ilgili olmayan ayarları içeren genel bir “Device” sayfası ve EQ eğrilerini düzenlemek, kaydetmek veya yüklemek için kullanılabilen bir PEQ Editor.

ADI-2 Remote, yazılım kontrol cihazının donanım cihazı ile iletişim kurmak için bir USB MIDI bağlantı noktası kullanır. Bu bağlantı, USB 2.0 üzerinden bir Windows bilgisayarına, bir Mac bilgisayarına veya bir iPad’e bağlanmak gibi basit bir işlemdir. Geliştiriciler için MIDI protokolü, RME web sitesinden indirilebilir.

Sistem Gereksinimleri:
Windows için, Direct3D 12'yi destekleyen bir Windows 10 veya daha yüksek sürüm ile RME'nin MADIface serisi sürücüsü v0.9827 veya daha yüksek versiyon gerektirir. macOS kullanıcıları için en az 10.11 (El Capitan) gerektirir, ancak ek sürücülere ihtiyaç duymaz. iPadOS için uygulama, en az iOS 12.4'e sahip tüm iPad'lerde çalışır.

Uygulamayı kullanabilmek için ADI-2 cihazlarının en son firmware sürümüne güncellenmiş olması gerekir, bu da Windows ve macOS için Flash Update Tool (FUT) olarak mevcuttur.

ADI-2 Remote, Windows ve macOS için RME web sitesinde, Downloads/Software içerisinde ücretsiz olarak sunulmaktadır. ADI-2 Remote uygulaması iPadOS için Apple App Store üzerinden temin edilebilir.

* Ürünlerin kutusu üzerindeki vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo

Bit & kHz32-Bit, 768 kHz
Analog Çıkışlar2x XLR (balanslı), 2x RCA (balanssız)
Dijital Girişler1x ADAT (2-kanal), 1x S/PDIF (optik ve koaksiyel)
Kulaklık Çıkışı2x
Master Volume KontrolVar
DSPVar
Dahili MixerVar