Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Kompakt. Kontrol. Yaratıcılık.
Impact LX25+, birçok üst sınıf cihazda dahi bulunmayan akıllı ve etkileyici performans kontrollerine sahiptir. Kullandığınız DAW’a otomatik olarak bağlanır. Cubase, Logic, Studio One, Digital Performer, FL Studio, Bitwig, GarageBand, Nuendo, Reaper, Reason ve Sonar programları için eşsiz bir işlevsellik sunar. Impact LX25+ ile işin zor kısmı tamamı ile halledilmiştir ve siz sadece yaratıcılığınıza odaklanabilirsiniz

 

Impact LX25+ Controller Keyboard
25 velocity hassasiyetli tuşları, orta tansiyonlu/ağırlıklıdır. Tam boyutlu piyano stili tuşlar kir ve toz girişini engellemek amaçlı korumalıdır. 4 adet velocity eğimine sahiptir, böylelikle çaldığınız stile göre rahatlıkla ayarlama yapabilirsiniz. Velocity’e ihtiyacınız yok ise 3 fix velocity seviyesinden birini seçebilirsiniz. Oktav ve transpoze butonları ile pitch-bend ve modülasyon tekerlekleri rahatça ulaşabileceğiniz yerde tasarlanmıştır.

 

.

 

 

Oktav ve Transpose Butonları
4 oktav ve transpoze butonları gördüğünüzden daha fazla işleve sahiptir. 4 fonksiyon siz çalarken dahi seçilebilir. Tek tuş kombinasyonu hızlı ve kolay atama yapmanızı sağlar.

Seçenekler: 
- MIDI program mesajlarını gönderme,
- Global MIDI kanalı değiştirme
- Herhangi bir LX25+’ın 5 user preset’inden birini seçme

Kontrol Merkezi
30mm'lik fader, Impact LX25+’ın kontrol panelinin merkezidir. Herbir kontrol tamamı ile programlanabilir ve hardware ve software MIDI ürünlerine herhangi bir MIDI CC mesajını göndermek için kullanılır. Nektar’ın DAW entegrasyonu, önceden hazırlanmıştır ve kullandığınız DAW için tam uyumludur. Kontrol ayarları Impact LX25+’ın 5 adet sonradan çağırılabilir presetlerine kaydedilebilir.

Pad'ler
Groove ve beat yaratımı için Impact LX25+’ın 8 adet velocity hassasiyetine sahip pad’leri bulunmaktadır. Pad’ler, çok hafif dokunuştan, parmakla davul çalınmasına kadar tüm dinamik aralıklarını alabileceğiniz velocity cevabına sahiptir. MIDI trigger veya toggle butonu olarak kullanmak için her bir pad MIDI nota numarası veya MIDI cc mesajı olarak atanabilir. Ancak, en iyi kısmı “Pad Learn” (Pad Öğrenme) özelliğidir; bir pad seçin, klavyede olmasını istediğiniz bir nota veya davul sesi çalın, atanma işlemi tamamlanır. Atanmalar hafızaya kaydedildiği için cihaz açılıp, kapandığında aynı şekilde kalır ve hiçbir ayarınızı kaybetmezsiniz. Ayrıca, 4 adet map lokasyonu ileride geri çağırmanız için kaydetmenize imkan verir.

4 renkli LED aydınlatmalı pad’ler görsel olarak çok hoş durduğu gibi aynı zamanda hangi pad’in yüklü olduğunu ve hatta her pad’in hangi tip MIDI mesajı gönderdiğini belirtir. Nektar’ın DAW entegrasyonu ile pad’ler otomatik olarak Reason, Bitwig, vs gibi yazılımlar ile kullanıma hazır gelmektedir.

Nektar DAW Entegrasyonu
Impact LX25+ software entegrasyonu en popüler DAW’ları desteklemektedir. Impact LX25+’ınızı çalarken veya kayıt yaparken elinizin altında olması gereken tüm fonksiyonlar hazır gelmektedir. Herşey yaratıcılığınızı artırmaya yönelik sizler için tasarlanmıştır. An itibari ile Impact LX25+ DAW entegrasyonu ile uyumlu yazılımlar şunlardır; Cubase, Logic, Studio One, Digital Performer, FL Studio, Bitwig, GarageBand, Nuendo, Reaper, Reason ve Sonar. Butonlar isimlendirildiği için görevleri ezberlemek zorunda kalmazsınız.

 

Transport ve Navigasyon
6 adet transport butonu Cycle, Rewind, Forward, Stop, Play ve Record yapabilmenizi sağlar. Shift’e bastığınızda ise diğer alternatiflere ulaşırsınız; GotoL, Set L, Set R, Undo, Click ve Mode. Track up/down (yukarı/aşağı) ve Patch up/down butonları ekranın altındadır.

 

 

Mixer Kontrolü
Mixer’e bastığınızda Impact LX25+’ın 8 potu, DAW’ınızın mikserinin 8 kanalını kontrol eder. Bank up/down fonksiyonu bir sonraki veya önceki 8 kanalı kontrol etmenizi sağlar. Mixer butonuna bir daha bastığınızda aynı potlar pan görevini üstlenir. Pad'lerin bir fonksiyonu da kanalları "mute" etmektir. Ayrıca, DAW’ınızın mixer sayfasını açıp, kapayacağınız kısayol da mevcuttur.

 

Enstrüman Preset’i
Enstrüman butonu, DAW’ınızda bir enstrüman kanalı seçildiği zaman tüm kontrollerin enstrüman parametrelerine geçmesini sağlar. Nektar haritalandırması bu işi otomatik olarak gerçekleştirir ve hemen ayarlarla oynamaya başlayabilirsiniz. Daha da iyisi bir çok cihaz ve plug-in, Impact LX25+’ın mavi renkle isimlendirilmiş fonksiyonlarına hazır şekilde ayarlıdır.

Page Butonu 

Page butonu default ayarlar ile kullanıcı ayarları arasında değişim yapmanızı sağlar ve LED’ler de hangi sayfanın aktif olduğunu belirtir. Her bir sayfa, 8 potun görevlerini değiştirir User Page’i de mesela kendi özel görevleriniz için bırakır. Birçok plug-in iki sayfa (page) çalışmanın avantajını kullanır; mesela osilatör 1 ve osilatör 2’nin parametrelerine anında ulaşırken, osilatörler arasında değişimi sayfa (page) butonu ile yapabilirsiniz.

Kullanıcı Preset’leri ve MIDI Programlama
DAW’ınızın MIDI öğrenme özelliklerini kullanmak istiyorsanız Impact LX25+ bu iş için idealdir. Mixer ve enstrüman butonlarında 2 üst üste gelmeyen sadece okunabilir (üzerine yazılamaz) preset vardır. Bu şekilde hızlıca bağımsız ve eşi olmayan setup’lara ulaşabilirsiniz. Bu preset’ler aynı zamanda Impact LX25+’ın entegre DAW desteğinde de kullanılmaktadır.

Ek olarak 5 adet kullanıcı preset’i GM uyumlu ve kolay öğrenme setup’ı olarak programlanmıştır ve dilerseniz kendi ayarlarınızı bu setup’ların da üzerine yazabilirsiniz. Mesela Protools veya Ableton Live’ın setup’larını hazırlayabilir ve kaydedebilirsiniz. LX25+’in generik MIDI kontrol yetenekleri ile setup’larınızı hazırlayabilirsiniz (setup örneklerinin olduğu link; http://www.nektartech.com/s.nl/sc.26/category.25/ctype.KB/KB.746/.f


Bağlanma ve Apple iOS
Impact LX25+’ın arkasında aşağıdaki bağlantı noktaları bulunmaktadır;- USB yuvası (güç ve data veya iPad –opsiyonel USB kamera kiti gerekir)
- Foot switch jack, atanabilir (pedal dahil değildir)- On/Off düğmesiDüşük güçlü USB cihaz olması sebebi ile LX25+ tüm Class compliant MIDI sürücüsüne sahip USB cihazlarla çalışabilmektedir; Windows XP ve üstü, Apple OS X 10.5 ve üstü ve higher plus Linux (USB MIDI sürücü paketi yüklenmiş olduğu sürece).Ücretsiz Yazılım: Bitwig 8-Track!Her Impact LX25+ ile birlikte Bitwig 8-Track yazılımı ücretsiz gelmektedir. Böylelikle hemen çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Bitwig 8-Track 50’nin üzerinde software enstrümana ve efekte erişmenizi sağlar ve maksimum 8-Kanal ses veya MIDI üzerinde çalışabilir, elinizde varsa 3. parti VST plug-in’lerinizi kullanabilirsiniz. Bitwig Essentials Package ile özel seçilmiş loop’lar, clip’ler ve sample’lar beraber gelmektedir. Nektar DAW entegrasyonu Bitwig 8-Track’i tam olarak desteklemektedir ve müthiş kombinasyondur. Yeni başlıyorsanız, dijital müzik üretimine atacağınız ilk adımlarınız bu ikili ile çok sağlıklı ve yerinde olacaktır. Eğer daha once DAW kullanımına alışıksanız ve tecrübeli bir kullanıcı iseniz, bu kombinasyonun size sunduklarına bayılacaksınız!  

   

 

Ve yolda iken Impact LX25+ klavyenizi Apple iPad’in opsiyonel USB kamera bağlantı kitini kullanarak iPad’inize bağlayabilirsiniz. Klavyenizin enerjiyi iPad üzerinden alacaktır.

 

   

 

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Tuş Adedi25
Velocity / Aftertouch4x velocity curves (+ 3x sabit)
Pad Sayısı8x (her bir pad 4x seçilebilir LED aydınlatmalı ve 4x velocity curves +3 sabit)
Kontroller8x potans, 1x 30mm fader
Transport Kontrolü6x (Cycle, Rewind, Forward, Stop, Play, Rec)
DAW Entegrasyo

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo