Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Subharmonicon; subharmonikler (alt harmonikler), çoklu ritimler (polyrhythm) ve bunların benzersiz ilişkilerinin yarattıklarını keşfetmek için 6 tonlu bir ses motoru ve çok katmanlı clock üreteci kullanan yarı modüler bir polyrhythmic analog synthesizer’dır.

Subharmonicon’un karakteristik sesi, toplam altı güçlü ses kaynağı için iki analog VCO ve dört Subharmonik Osilatör ile başlar. Her bir alt harmonik ton, matematiksel olarak iki ana VCO'dan birinden türetilir ve elde edilen akor şekillerine güzel bir tutarlılık verir. Yerleşik Quantization özelliği her seferinde mükemmel aralıkları bulmanızı sağlar. Equal Temperament ayarlarını, Just Intonation'ın kusursuz aralıklarını veya quantization olmamasının özgürlüğünü yaşayın.

Subharmonicon’un ayırt edici akor şekillerini canlandırması, iki adet 4 Adımlı Sequencer aracılığıyla yapılır. Her sequencer, ana temponun matematiksel bölümlerini çıkaran dört Ritim Üretecinin herhangi biri veya tümü tarafından zamanlanır. Karmaşık poliritimler oluşturmak ve ilham verici yeni kalıplar ve stiller keşfetmek için çoklu Ritim Üreteçlerini üst üste katmanlayın. Gür duyulan pedler ve vurmalı perküsyonlardan ve tekrar eden ritimlere kadar değişen dinamik artikülasyonları yaratmak için Subharmonicon’un ikili Envelope Generator, Moog Ladder Filter ve analog VCA kullanın.

Oluşturmaya başlamak için herhangi bir patch gerekmese de, Subharmonicon’un modüler patch yuvasını keşfetmek, siz yeni bağlantılar kurarken ve yeni fikirlere bağlanırken olasılıklar dünyasının kilidini açar. 32 noktalı 3,5 mm patchbay, kendi içine eklenebilir, Subharmonicon'un yerleşik yeteneklerini genişletebilir veya Mother-32, DFAM ve diğer harici Eurorack uyumlu donanımlarla (DIN - 3,5 mm MIDI girişi için MIDI Tip A adaptörü dahildir) kullanılabilir. Dahil edilen + 12V DC güç kaynağı ile bağımsız bir synth olarak kullanın veya herhangi bir Eurorack sistemine kurmak için ön paneli çıkarın.

Moog Subharmonicon, uyumsuz olarak türetilmiş sentez ve poliritmik sesin çok yönlü bir analog labirentidir.Bir noktasında kendinizi kaybederken diğer bir noktasında kendinizi bulacağınız bir labirent.

Subharmonicon, Joseph Schillinger'ın müzik kompozisyonu için matematiksel sisteminden ve 1930'lar ve 1940'lardaki iki analog yenilikten etkilenmiştir. Elektronik alt tonlar oluşturmak için bir dizi subharmonik osilatör kullanan Mixtur-Trautonium ve Rhythmicon (Leon Theremin tarafından geliştirilmiştir), aynı anda birden fazla “harmonik olarak ilişkili” çoklu ritim üretecini seslendirebilen bir enstrüman.

Mixtur-Trautonium, ilk osilatörünün frekansını bölerek alt harmonikleri yaratırken, Rhythmicon ana temposunun katları olan poli ritimler yarattı. Bu subharmonics ve polyrhythms kavramları Moog Subharmonicon'un tarihi köklerini oluşturur.

Alt ton serisi (undertone) veya alt harmonik (subharmonic) serisi, bir başlangıç ​​temel frekansının (f) ardışık tam sayı değerlerine bölünmesinden kaynaklanır (temel frekansın tam sayı katlarından kaynaklanan “overtone” serisinin aksine). Akustik seslerde armonik tonların doğal olarak ortaya çıktığı tespit edildiğinde, alt tonlar elektronik devre gibi daha aşırı veya yeni yöntemlerle üretilmelidir.

Polyrhythms, karmaşık, birbirinin içine giren bölümleri oluşturmak için aynı anda çalan çoklu ritimlerdir. Bir subharmonik osilatörün müzikal olarak ilişkili bir alt harmonik yaratmak için temel frekansı (f) böldüğü gibi, Subharmonicon'daki her ritim üreteci, yeni bir ritim oluşturmak için mevcut tempo değerini (t) bölmek için bir tam sayı değeri kullanır.

 

SES MOTORU:Analog

KAYNAKLAR: VCO 1, SUB 1, SUB 2 / VCO 2, SUB 1, SUB 2

FİLTRE: Self-Oscillating Ladder Filtre, Low-Pass, 4 Kutuplu (-24 dB / Oktav)

ENVELOPES: VCA EG (Attack, Decay); VCF EG (Attack, Decay)

SEQUENCERS Analog (x2)

ADIMLAR: Sequencer başına 4 Adım, seçilebilir Quantization

CLOCK: Ritim Üreteçlerinin herhangi biri tarafından yönlendirilir

RİTİM ÜRETEÇLERİ 4

RİTİM: Tempo'nun bir tamsayı değerine (1-16) bölünmesiyle elde edilir

CLOCK:20 BPM - 3000 BPM (Dakikada Vuruş Sayısı; Çeyrek nota başına 1 Darbe), MIDI Clock, EXT Clock

PATCHBAY 32 x 3,5 mm jack

GİRİŞLER: 17 Giriş

ÇIKTILAR: 15 Çıkış

MIDI: 3,5 mm MIDI Girişi (Tip A dongle dahildir)

ARKA PANEL
SES: 1⁄4 ”TRS Kulaklık veya 1⁄4” TS Enstrüman

GÜCÜ: Güç kaynağı bağlantısı (PSU)

GÜVENLİK: Kensington kilit yuvası

 

 

 

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo