Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Hi-Fi » AD/DA Çeviriciler » ADC
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Analog ve dijital arasındaki bariyer, dinleme deneyimini kısıtlamamalıdır. Benchmark üstün down-conversion tasarımı, eşsiz “Ultralock” düşük jitter’ı, optimize analog giriş devresi ile bu bariyeri ortadan kaldırarak, kaydedilen orjinal sesi net, detaylı ve transparan bir şekilde dinlemenizi sağlar; derinlik kaybolmaz, imaj yok olmaz!.. Günümüz teknolojisinin performansını zorlayan bir üründür.

ADC1 USB, 2-kanal 192kHz 24-bit analog sinyali dijital sinyale çeviren bir ADC’dir. Referans ses kalitesine sahip olması sebebi ile birçok profesyonel ses mühendisi tarafından da tercih edilmiş ve üst sınıf kayıt/mix/mastering stüdyolarında kullanılır hale gelmiştir. Tamamı ile USA’de tasarlanmış, montajı ve testleri de yine USA’de yapılmaktadır. İçinde kullanılan yüksek kalite komponentlerin birçoğu da USA’deki üreticilerden temin edilmektedir.

Kazanç ve kalibrasyon kontrolleri sayesinde 2-kanal üzerinde hatasız bir “match” oluşturulmaktadır. Üzerinde bulunan yüksek doğruluktaki LED metreler insan gözünün cevabına göre tasarlanmıştır ve bu sayede her bir “peak” rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Peak-hold özelliği sayesinde herhangi bir peak oluşması durumunda gözden kaçırdığınız peak’i sonrasında görebilmeniz münkündür. Metrelerde bile “up-sampling” tekniği kullanılmıştır ve bu sayede günümüzde yeni yeni popüler olan iTunes’a özel mastering (MFiT) yaparken önüne geçilen “inter-sample peak”ler dahi algılanmaktadır. Konvansiyonel dijital metrelerde bu tarz peak’leri görebilmeniz mümkün değildir.

ADC1 USB’de toplam 5 adet dijital giriş mevcuttur; 1x XLR, 2x Koaksiyel, 1x Optik ve 1x USB. 3 farklı sample rate’e kadar her biri aynı anda sinyal gönderebilir. Koaksiyel çıkışlardan bir tanesi 16-Bit dither’lı dijital çıkış olarak kullanılabilir. Bu kendine has özelliği sayesinde örneğin aynı anda bir analog sinyali CD yazıcınıza gönderebilir (16-Bit, 44.1kHz) ve yüksek rezülasyonlu DAW’ınıza (24-Bit, 88.2kHz) kayıt alabilir ve yine aynı zamanda dijital kayıt cihazınıza aynı sinyali 24-Bit, 192kHz olarak kayıt edebilirsiniz –tüm bunları aynı anda yapabilmenize imkan kılan ADC1 esnek yapısıyla eşsiz bir AD çeviricidir. Optik çıkışın SMUX4 desteklemesi sayesinde 24-Bit, 192kHz’e kadar dijital sinyal çıkışı yapabilirsiniz.

Benchmark’ın gelişmiş USB’si sayesinde herhangi bir sürücü yüklemeden 24-Bit, 96kHz’e kadar “bit-transparan bilgisayar arabirimi”ne sahip olacaksınız. Bu sayede CPU yükü azalmakta, sürücü uyumluluk problemi yaşanmamakta ve data transferi de sağlıklı ve sorunsuz gerçekleşmektedir. Benchmark’ın sürücüsüz AdvancedUSB™ çözümü Mac OSX ve Windows sistemler ile uyumludur. UltraLock™ sayesinde bilgisayar-tabanlı clock’ların ses üzerindeki olumsuz etkilerinden de kurtulmuş olursunuz.

“Benchmark’ın çok yönlü ve özellikli ADC1 USB ürünü test ölçümlerinde mükemmel olduğu kadar ürettiği dijital dosyalarda da mükemmel.”
- John Atkinson, Stereophile

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Bit & kHz24-Bit, 192kHz
Analog Girişler2x XLR (balanslı)
Dijital Çıkışlar1x ADAT (2-kanal, SMUX4 veya S/PDIF), 2x S/PDIF (koaksiyel), 1x AES/EBU
Wordclock1x Giriş, 1x Çıkış
ArabirimUSB 2.0
Crosstalk AD-130dB
Frekans Cevabı

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo