Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Hoparlör » Aktif
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Avantone MixCubes, manyetik korumalı 5.25”lik full-range tek bir sürücüye sahip referans stüdyo monitörüdür. Son 25 yıldır dünyadaki önemli stüdyoların tamamında görebileceğiniz efsane “Auratone 5C Sound Cubes”lardan esinlenerek günümüz ihtiyaçları da gözönünde bulundurularak tasarlanmıştır.

Bu model, MixCubes'ün aktif, yani dahili amplifikatörlü modelidir.

Tasarım
Üretimi uzun zaman önce durmuş, ancak hala sektörde kullanılmakta olan 5C Sound Cubes’ün yerini alabilecek ve aynı zamanda daha gelişmiş ve daha doğru frekans cevabına sahip bir hoparlör tasarlamak amacı ile yola çıkılmıştır. Bir yıl boyunca meşhur 5C Sound Cubes’ün tüm versiyonları ve revizyonları üzerinde çalışılmıştır. Ve araştırmalar, yıllar boyunca değişik sürücülere ve dolayısı ile değişken frekans cevabına sahip 5C’ler olduğunu göstermiştir. Karşılaştırmalı değerlendirmeler için en doğrusal ve pürüzsüz 5C modelleri seçilmiştir. Daha sonra yankısız özel odada ürünün frekans cevabı dikkatlice test edilmiştir. 5C’nin endüstri standardı bir hoparlör olmasının öneminin farkında olarak tasarım çalışmalarına hoparlörün boyutu, fonksiyonu ve sonik karakteri ile başlanmıştır.

Ancak, bir adım öteye de gitmek isteniyordu ve ilk olarak “Kabin Tasarımı” ile fark yaratılmaya başlanmıştır. Orijinal 5C Sound Cubes, ½” sunta üzerine yapıştırma ve gerçek olmayan plastik ahşap kaplamaya sahiptir. MixCubes’ün yapımında ise sıkılığı ve düşük rezonans özelliği ile daha kalın ve yoğun bir malzeme olan MDF seçilmiştir.
165mm (6.5”), sıkıca kapatılmış ve kenarları yuvarlatılmış bir “küp” kabin hazırlanmıştır. Ve daha sonra yapıştırma kaplama yerine Poliüretan parlak “Retro-Cream” boya ve cila ile kabinin dış rengi verilmiştir. Eski versiyonunda kullanılan vidalar ve daha sonraki modellerinde kullanılan plastik plaka üzerindeki plastik bağlantı noktaları yerine MixCubes’de aluminyum plaka üzerine yüksek kaliteli nikel kaplamalı metal bağlantı noktaları kullanılmıştır. Daha sonra kabinin alt kısmına hem kaymasını engelleyecek, hem de üzerinde durduğu mekan ile akustik izolasyon sağlayacak 7mm’lik kalın neopran altlık eklenmiştir. Ayrıca, mikrofon ayaklıklarının hoparlör ayaklığı olarak kullanılabilmesi için tabanına 5/8”-27 endüstri standardı bir yuva yapılmıştır. Bu aşamalardan sonra sürücü tasarımı üzerinde çalışılmaya başlanmıştır. Orijinal 5C’ler 5”lik baskı çerçeveli sürücüye sahiptir. Performansı artırmak için 5.25”lik aluminyum çerçeveli sürücü tasarlanmıştır. Müzikal karaktere sahip olması sebebi ile seçilen kağıt sürücü, özel tasarımdır ve Yeni Zelanda odun hamuruna daha hafif ve sağlam olması için mika fiber eklenerek üretilmiştir. Kaliteyi korumak için sürücünün dış halkası Japonya’da imal edilmiştir (bu malzeme eski versiyonlarında lastik iken, MixCubes’de kumaştır). Sürücülerin üst plakası ve T-Yoke’u düşük karbonlu çelik Sumitomo 1008’den yapılmıştır.

Performans
Stüdyolar genelde yüksek dinleme seviyelerinde daha geniş bir referans alanına sahip olabilmek adına 2 ve 3 yollu büyük monitörler kullanırlar. Ancak, mikslerinizin hala TV, radyo-saat, bilgisayar, araba, iPod, vs gibi küçük sistemlerde nasıl bir sonuç vereceğini anlamak durumundasınız. Bu tarz sistemlerde miksinizin nasıl sonuç vereceği konusunda tahminlerde bulunmak için, tonal hatalara sebep olacak kalitesiz crossover veya düşük kalite “full-range” sürücülere sahip hoparlörler değil, bu iş için özel olarak üretilmiş “referans” bir monitöre ihtiyacınız olacaktır. Herzaman mix sırasında kritik orta freakanslara (vokal/gitar/klavye gibi) özen gösterilir. Bu noktada, crossover’sız bir tasarıma sahip “full-range” hoparlör her zaman kendini göstermektedir. Avantone MixCubes’lar için, 10 ay boyunca dikkatli dinlemeler ve küçük ayarlar yapılmıştır. Sonuç; çok yumuşak sese sahip ve orijinal Auratone 5C Sound Cube’lerin geliştirilmiş versiyonu Avantone MixCubes! Dinleme testleri, Avantone MixCubes’ların sesinin orijinal 5C’lere sadık kaldığını ancak daha yumuşak, daha açık, üst frekanslarda daha şeffaf ve daha derin alt frekanslara sahip olduğunu göstermiştir.

Amplifikatör Tasarımı
MixCubes’ün üzerine monte edilmiş güç amplifikatörü tamamen profesyonel seviyede bir ürün olarak tasarlanmıştır. Amplifikatör’ün kalitesi, stüdyolarda bulunan rack-mount profesyonel amplifikatörlerle boy ölçüşebilecek düzeydedir.

Arka Panel Kontrolleri ve Bağlantıları
- Balanslı Giriş: Sinyal girişinde kombo XLR/TRS balanslı uç kullanılmıştır. Bu sayede ürüne XLR veya ¼? balanslı (stereo-jack) veya balanssız (mono-jack) giriş yapmanız mümkündür. Balanssız giriş durumunda (-) sinyal otomatik olarak topraklanacaktır.

- Sistem Kazancı: Gain ayarı ile giriş sinyalinizin seviyesini control edebilirsiniz. Bu ayar, -30 ile +6 dB arasındadır. +6 ayarına getirdiğinizde amplifikatöre tam sinyal gönderilecektir. Bu ayar sayesinde diğer hoparlörlerinizle MixCubes’lerin ses seviyelerinin eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. Böylelikle miksleriniz sırasında hoparlör değiştirdiğinizde herhangi bir volume farkı ile karşılaşmadan, düzgün bir çalışma imkanı bulabilirsiniz.

- On/Off Düğmesi: Bu düğme ile amplifikatör bölümünü açıp, kapayabilirsiniz. Ancak üniteye harici transformatörden hala güç gelmektedir.

- AC Girişi: Buraya sadece Avantone’un özel harici güç kaynağı takılabilir.

- Gorund Lift Düğmesi: Bazı durumlarda bu düğmeyi aktif hale getirerek giriş sinyalindeki topraklama kaynaklı problemlerden kurtulabilirsiniz.

Yerleşim
Avantone MixCubes’leri ayaklıklar veya herhangi bir konsol (mixer, masa, vs) üzerinde kullanırken kulak seviyesinde ve size doğru hafifçe dönük olmasına dikkat ediniz. Manyetik korumalı olmaları sebebi ile TV veya CRT monitörlerin yanına rahatlıkla koyabilirsiniz. Altında bulunan mikrofon ayaklığına monte edilebilme özelliği ile stüdyo dinlemelerinde kendinize göre daha iyi bir konumlandırma da yapabilirsiniz.

Mix Magazine “George Petersen”

“... MixCubes’ler, diğer monitörlerin crossover noktalarına denk gelen gitar, klavye, vokal gibi seslerin kritik orta frekanslarına mikroskopla bakar gibi bir dinleme sunuyor. Avant MixCubes’ler her profesyonel stüdyoda önemli bir rol üstlenebilecek önemli bir monitördür ve bu fiyatı ile mixer?inizin meter-bridge’inin üzerinde yerini almalıdır.”

Electronic Musician Magazine “Michael Cooper”

“... Boyutlarına ve limitli frekans aralığına sahip bu monitörler oyuncak veya giriş seviyesi monitörler değil, consumer dinleme sistemlerinde mix?lerinizin nasıl çıkacağını tespit edebileceğiniz yüksek derecede gerekli alternatif referans monitörleridir. Kısaca şöyle diyelim; MixCubes çok iyi stüdyo monitörüdür. Daha da fazlası; inanılmaz derecede ucuz. Avantone MixCubes benim “en yüksek tavsiye”mi alıyor.”

“Randy Bachman” - The Guess Who, Ringo Starr All Starr Band, Banhman-Cummings

“70’lerde özellikle bas gitar ve kick’i olmak üzere her miksimizi Auratone Cubes ile kontrol ederdik. 30 yıl sonra sonunda Avantone MixCubes aldığım için Auratone Cubes’lerimi çocuklara verebildim. Avantone ve eskileri A/B dinleme yaptık ve Avantone’lar kesinlikle çok daha iyi ses sahip; daha az orta frekans patlaması var ve daha doğru. Bas gitarımızın sesini şimdiden geliştirdik. Avantone MixCubes’ları seviyoruz!”

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Frekans Cevabı90 Hz - 17 kHz
LF Amplifikatör60 Watt, RMS, Class A-B
Sürücüler5,25" Full-range
THD%0,005 @ 1 kHz
Max. SPL104 dB @ 1 metre (pink noise)
Giriş KonnektörüXLR/TRS Combo (balanslı ve balanssız)
En165 mm

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo