Facebook ile BağlanHoşgeldin Ziyaretçi Giriş Yap Kayıt Ol Sipariş Takibi İletişim
Hi-Fi » AD » AD/DA Çeviriciler » DAC
  • Ürün Özellikleri
  • Teknik Özellikler
  • Ürün Yorumları
  • Ödeme Seçenekleri
  • Kargo ve Ödeme

Direktör tonu belirler.

HiFi sisteminin merkezi birimi preamplifikatördür. Uzak kaynak seçimi ve ses kontrolü, tape monitor yolu, retro görünümlü VU ölçerler, birinci sınıf DA dönüştürücü ve tamamı üstün VOLTAiR teknolojisi ile Director Mk2, rekorlar kıran müzikal ürünlerin tüm gerektirdiklerini karşılar.

Sağlam Bir Kasa
Alüminyumdan frezelenmiş devasa 45 mm ses kontrol düğmesine muhteşem bir dokunma hissi sunar. Motorlu Alps RK27 "Big Blue" potansiyometresi ile birlikte "balda kaşık gezdirme" hissini yaratır.
Kırmızı işaret LED'i, karanlık ortamlarda bile volume parametresinin iyi bir şekilde görülebilmesini sağlar.

Uzaktan Kumanda
Ses kontrolü, herhangi bir kızılötesi uzaktan kumanda ile uzaktan kontrol edilebilir.
Director Mk2, bir düğmeye basarak onunla iletişim kurmayı öğrenir.

Neşe Kaynağı
Director Mk2'ye en fazla on (10!) stereo kaynak bağlanabilir. Bunlardan altısı analog ve dördü dijital giriş sinyalleri içindir. Kaynak seçimi, nokta matrisli LED ekranda gösterilir: analog girişler için IN 1 ila IN 6 arasında gösterilir.
Dijital girişler için AES, USB, COAX, OPTIC, yaklaşık iki saniye sonra algılanan örnekleme hızı görüntülenir. Örneğin U768 = 768 kHz örnekleme hızına sahip USB girişi anlamına gelir.
Kontrolör “Remote” konumuna ayarlanmışsa, kaynak seçimi uzaktan da çalıştırılabilir.
Director Mk2, XLR konektörlü iki çift dengeli giriş ve altın kaplama RCA konektörlü dört standart giriş sunar.
Dijital tarafta dört ek giriş vardır. PCM sesi, koaksiyel Cinch, optik Toslink ve dengeli XLR (AES) aracılığıyla S/P-DIF formatında alınır. Hem PCM sesi hem de DSD sesi USB aracılığıyla dönüştürülebilir.

İyi Eğitilmiş
Bir bilgisayar, CD çalar veya harici bir Word clock bile bağlı olsa; DAC, dijital oynatma kaynağının örnekleme hızını ve çözünürlüğünü otomatik olarak alır. Director Mk2'de başka ayar gerekmez.
Tespit edilen örnekleme hızı, LED ekranda gösterilir. Örneğin, U768, 768 kHz örnekleme hızına sahip "USB" kaynağının kısaltmasıdır.

DAC768
Çok beğenilen AKM AK4490 Velvet Sound™ premium DAC çipi, mimarisi sayesinde en ince ses ayrıntılarını yeniden üreten dijitalden analoğa dönüştürücüde dönüştürücü çip olarak kullanılır.

PCM sesini 32 bit çözünürlüğe ve CD çözünürlüğünün 16 katına eşdeğer olan 768 kHz'e kadar örnekleme hızına dönüştürür. Direct Stream Digital ayrıca DSD4 veya DSD256 çözünürlüğe kadar desteklenir. DAC 768xs'nin aksine, DAC768 yalnızca bir AES/EBU dijital giriş sunmakla kalmaz, aynı zamanda VOLTAiR teknolojisine sahip SPL DLP120 de sunar.

DLP120 Dual Low-Pass (Çift Düşük Geçiş)
DAC çipinin analog çıkışı bir düşük geçiş filtresi ile filtrelenmelidir. Phonitor xe'de bunlardan iki tane vardır: Farklı roll-off frekansları gerektiğinden, biri PCM sesi için ve biri DSD sesi için.
Dünyadaki diğer tüm DAC'lerin aksine, buradaki alçak geçiren filtreler, dinamikler, boşluk payı ve ses açısından artı sağlayan VOLTAiR teknolojisi kullanılarak oluşturulmuştur.

Klasik Zamanlar
İki mekanik VU ölçer, sol ve sağ ses kanalı için giriş seviyelerini görselleştirir.
VU anahtarı ile ekranı farklı sinyal seviyeleri için optimize edebilirsiniz.

Tape Monitörü
Bir teyp monitör devresi oldukça eskidir. Hala kimin bir kaset kaydedicisi veya tape makinesi var ki?
Başka bir şekilde ifade etmek gerekirse:
Artık hiçbir üretici tape monitor devresi sunmadığı için yapmak isteyenler de maalesef yapamaz? Sayemizde isteyen yine yapabilir. Bugünün ses seviyeleri geçmişe göre çok daha yüksek ve birçok kayıt cihazı bunlar tarafından aşırı yüklenecek.Bu durumda sadece düğmeye basın ve kayıt cihazının seviyesi 10 dB düşürün. Telafi etmek için kayıt cihazından gelen seviye 10 dB artırılır.

Değişken Güç
Director Mk2, güç amplifikatörlerini veya aktif hoparlörleri bağlamak için iki stereo çıkış çifti sağlar. XLR çıkışlı bir çift, RCA çıkışlı diğer çift. Her ikisi de ses kontrolü tarafından kontrol edilen aynı çıkış sinyaline sahiptir. Böylece, bir stereo çıkış üzerinden bir çift hoparlör ve ikinci stereo çıkış üzerinden bir subwoofer beslenebilir. Her iki stereo çıkış için oynatma ses seviyesi, Director Mk2 üzerindeki ses kontrolü aracılığıyla birlikte ayarlanabilir.
Cihazın arkasındaki DIP anahtarı ile, RCA ve XLR çıkışları için ses kontrolü ayrı ayrı sinyal yolundan kapatılabilir. Örnek olarak kendi ses kontrolü olan bir kulaklık amplifikatörü bağlandığında Director Mk2'nin ses kontrolü, bir stereo çıkışın Bağımlı Thru modu etkinken artık bağlı kulaklık amplifikatörünün çalma ses seviyesini etkilemez.

Ev Sineması Geçişi
Donanım revizyonu 2.2'den bu yana Director Mk2, Home Theater Bypass işlevine sahiptir. Bu, Director Mk2'nin çok kanallı bir ev sinema sistemi ile birlikte kullanılmasına olanak tanır. Ev sinema sisteminin L ve R kanalları, Director Mk2'nin Giriş 6'sına kolayca bağlanabilir. Home Theater Bypass etkinken (DIP 4), Giriş 6 artık Director Mk2'nin ses kontrolünden etkilenmez.

Her Şey Kontrol Altında – AMP CTL
12V trigger girişi olan cihazların bekleme modu Elector ile birlikte AMP CTL üzerinden açılıp kapatılabilir. Bu, örneğin SPL Performer s800, Performer m1000 veya Performer s1200 güç amplifikatörlerinin kuruluma ideal şekilde entegre edilmesini sağlar.

VOLTAiR Teknolojisi
120V teknolojisi referans teknolojimizdir. 120V teknolojisi dünyada tektir. 120 volt DC gerilimde çalışır. Bu, IC tabanlı yarı iletken op-amp'lerin dört katıdır. Professional Fidelity serimizde bu eşsiz teknolojiye VOLTAiR teknolojisi diyoruz.
Mümkün olan en yüksek ses kalitesi, ses için mümkün olan en yüksek çalışma voltajını gerektirir.
120V teknolojisi +/-60 V ile çalışır. Bu kadar yüksek bir voltajın üstesinden gelebilmek için, +/-60 V DC voltajı ile çalışabilen özel tescilli işlemsel amplifikatörler geliştirdik: SPL 120V SUPRA işlemsel amplifikatörler. Bu yüksek voltaj, geleneksel bileşenleri ve işlemsel yükselteçleri yok eder.
120V teknolojisi, olağanüstü teknik özellikler ve ses açısından üstün faydalar sağlar. Teknik olarak, dinamik aralık, sinyal-gürültü oranı ve boşluk payı açısından. Ses açısından, ayrıntı zenginliği ve kesinlikle rahat bir dinleme deneyimi üstünlüğü sayılabilir.
Bu arada, teknoloji adının “120V” olmasının, şebeke prizinden gelen yerel şebeke voltajıyla hiçbir ilgisi yoktur. Bu, ses sinyallerinin işlendiği cihazın içindeki çalışma voltajı ile ilgilidir.
Şebeke prizinden gelen şebeke gerilimi, toroidal trafo ile cihazın dahili lineer güç kaynağında gerekli sekonder gerilime dönüştürülür. Redresörler bu AC voltajını ses cihazında gerekli olan DC voltajına dönüştürür.
VOLTAiR, Volt ve Air terimlerinin birleşimidir. Volt, elektrik voltajının birimidir ve Air, müziğin soluyabileceği sınırsız alanı temsil eder.
VOLTAiR, yüksek ses voltajından kaynaklanan algılanan sınırsız dinamikleri sembolize eder.

Karşılaştırma
Çoğu ses cihazı, +/-15 volt dahili çalışma voltajıyla çalışır ve bu nedenle maksimum +21,5 dBu giriş seviyesini işleyebilir. Örneğin bir DAC, 0 dBFS'de +22 dBu çıkış seviyesine sahipse, müzik materyalinin seviye tepe noktaları, cihazın giriş aşamasında zaten aşırı yüklenmelere neden olur. Ses cihazındaki tüm bileşenler genellikle limitlerinde çalışır. Sonuç, strese ve daha hızlı kulak yorgunluğuna neden olan kararsız bir sestir.
VOLTAiR teknolojisine sahip SPL cihazları, +/- 60 voltluk daha yüksek dahili çalışma voltajı sayesinde +32,5 dBu giriş seviyelerini işleyebilir ve böylece 12 dB daha fazla boşluk payı sunar. Sonuç olarak tüm bileşenler sürekli olarak optimum çalışma aralığında çalışır. Sonuç, çok hoş, doğal ve rahat bir ses deneyimidir. Böylece müziğinizin her ayrıntısına kadar keyfini çıkarabilirsiniz.

Bu ürün henüz yorum almamış. Yorum yapabilmek için bu ürünü satın almış olmanız gerekmektedir.

Garanti Şartları

Bu ürün üretici firma tarafından 2 yıl garanti kapsamı altındadır. Ürün hasarlı kullanım, kullanıcı hataları vb. durumlar dışında 24 ay boyunca uluslararası garanti şartları kapsamında satışa sunulmaktadır.

Kargo ve İade

Kargonuzu teslim almadan önce lütfen eksik, hasarlı ya da ayıplı olup olmadığını kontrol ediniz. Eğer kargonuzda normal dışı bir durum gözlemlerseniz zabıt tutarak ürününüzü kargo görevlisine iade ediniz.

Sipariş Kargoya Verilişi

Ürünler siparişi verdiğiniz tarihten itibaren aksi belirtilmedikçe (Hızlı kargo vb. uyarı simgeleri.) 2 iş günü içerisinde kargolanmaktadır.


E-Bülten ile Kampanyalardan Haberdar Ol.

Pratik ve hızlı alışveriş yapabilmeniz için tasarımımız profesyonel ekipler tarafından yönetilmektedir. Ürünlerimiz sizlerin ihtiyaçları doğrultusunda, kullanıcı testlerinden geçerek sunulmaktadır. Doğru yönlendirme ile aramış olduğunuz ürüne, hızlı bir şekilde ulaşmanızı sağlamaktayız. Satın almak istediğiniz ürüne kolaylıkla ulaşabilir ve en uygun ödeme seçeneğini seçerek alışverişinizi sonlandırabilirsiniz.

Mağazadan Teslim İmkanı

7/24 Güvenli Alışveriş

Alışverişlerde 12 Taksit İmkanı

200 TL ve üzeri ücretsiz kargo