Black Lion Audio Bluey Limiter

Bluey Limiter

Yeni

Black Lion Audio

1.139 € + KDV

13,484.15 TL KDV Dahil

12,135.73 TL (Havale/EFT)

Tek kanal compressor

Daha Fazla Detaylar

Stokta Var

“Bluey”, Chris Lord-Alge'nin sahip olduğu “golden” üniteye dayanarak uyarlanmış bir “Blue Stripe” kompresördür. Kullanılan bazı bileşenler artık üretilmemeye başlandığında, yeni teknoloji ile devre değişmek zorunda kaldı ve birçok hit parçada duyulan bir kompresör yaratıldı.

Çok fazla ekipmana sahip olan herhangi bir ses mühendisi, ses kayıtlarında meydana gelen özel anların tesadüfen olduğunu söyleyecektir. Planlayamayacağınız bir sihirden bahsediyoruz. Doğal olarak gerçekleşmeli, sadece tesadüflerden, hatta saf hatalardan oluşmalıdır. Örneğin, bir vokalistten gelen spontane bir şaka, parçaya karakter ekleyebilir ya da basit bir kablolama hatasıyla yeni ve inanılmaz bir efekt keşfedersiniz.

Aynı iyi şans bazen bir cihazda ortaya çıkabilir. Onlarca yıllık bakım ve onarım sayesinde bazı ekipmanlar zamanla daha iyi hale geliyor, tıpkı şarap gibi. Orijinal parçaların zor bulunması, teknisyenlerin orijinal tasarımdan ayrılmasına ve gelişmiş, türünün tek örneği, değiştirilmiş bir birim oluşturmasına yol açar.

Kusursuz bir kulağı, onlarca yıllık deneyimi ve çok sayıda göz kamaştırıcı ekipmanı olan efsanevi mix mühendisi Chris Lord-Alge, dört “1176 Blue Stripe” ünitesinden birini bu şekilde elde etti. “Bluey” olarak adlandırılan bu ünitede, benzeri olmayan ve vokal parçalarının özel bir şekilde parlayamasını sağlayan bir “sihir” vardır.

Chris bu “golden” ekipmanın daha fazla kanallısını istedi ve bu konuyu en iyi bilen adamlara ulaştı; Black Lion Audio ekibi! Chris’in cihazından övgüyle bahseden baş tasarım mühendisi Jesus Ortiz, bu Blue Stripe sırrını keşfetmek için Chicago'dan LA'e geldi. Yıllar boyunca cihaza çalışmayı devam ettirmesi için eklenen ve bu sayede 1176 gibi benzersiz bir sese sahip olmasını sağlayan dizi mod buldu. BLA, cihazı çok ince ayrıntılarıyla analiz etti ve Chris Lorde-Alge ile birlikte, şimdi yeni Black Lion Audio “Bluey” olarak bilinen canavarı yeniden yarattı.

 

- Tamamen ayrık tasarım

- “Through Hole” bileşenleri

- Polyester kapasitörler

- Vintage tarzı tek taraflı PCB düzeni

- Orijinal UTC transformatörünün Cinemag versiyonu

- Wet / Dry mix özelliği

- Doğrusal güç kaynağı

- Hassas ölçüm kalibrasyonu

 

Şu anki müşteri yorumları.

Yorumunuzu Yazın

Kategorideki 6 ürün