ADI-2 DAC FS

ADI-2 DAC FS

Yeni

RME

1.099 € + KDV

12,558.79 TL KDV Dahil

11,302.91 TL (Havale/EFT)

Yüksek kaliteli 2-kanal DA çevirici

Daha Fazla Detaylar

Stokta Var

Kompakt yarım 19" formatındaki ürün, SPDIF koaksiyel, SPDIF optik (ADAT uyumlu) ve USB'den RCA, XLR, TRS ve mini TRS'e bir referans sınıf DA çeviricidir ve en üst kalitede high-end elektroniklerle doludur.

ADI-2 DAC FS, en çok yönlü DAC olarak balanslı/balanssız analog çıkışlar, çok güçlü kulaklık çıkışı, süper düşük gürültülü IEM çıkışı, SteadyClock FS, 4 kademeli donanım çıkış seviyesi kontrolü, DSP tabanlı sinyal işleme, harici güç uyumlu çalışma, Class-Compliant USB uyumluluğu ve 768 kHz'e kadar örnekleme oranlarının yanı sıra, DSD ve Direct DSD oynatımı ile profesyonel stüdyolarda kullanılan high-end DAC kalitesini evinize getirmektedir. SPDIF giriş sinyali USB yoluyla bile kaydedilebilir. DAC aynı zamanda gerçek iki kanal Full-Dublex ses kartıdır.

 

DA Katında Geliştirme

RME mühendisleri, DAC'ın analog çıkışını, daha önce olduğundan biraz daha mükemmel bir hale getirdi. Daha fazla röle, farklı bir çift simetrik zayıflatma devresi ve bir ilave buffer OP-amp daha az gürültü ve daha az THD'na sahip bir ürünün ortaya çıkmasını sağladı.

 

Kulakiçi Kulaklık (IEM) Severler İçin Devrim!

Kulaklık devrimi, sadece normal kulaklıkları değil, aynı zamanda IEM'leri (kulak-içi kulaklıklar) de odyofillerin ve müzik severlerin ilgisini çekecek forma getirdi. Günümüzde kaliteli IEM'ler, yalnızca taşınabilir bir alternatif değil, aynı zamanda evde hantal kulak üstü kulaklıklar ile kolayca rekabet edebilen referans sese sahiptir.

Modern IEM'ler son derece hassastır ve çok düşük voltajlarda çalışırlar. Yan etki olarak, müzikçaların (DAC veya kulaklık amplifikatörü) gürültü zemini ortaya çıkar. RME, “Extreme Power” kulaklık katını geliştirdiğinde, temel ses zemininin olabildiğince düşük olmasına özen gösterdi. Bu daha sonra birçok değerlendirmede doğrulandı; IEM'lerle kullanıldığında bile sonuç aynıydı...

 

 

Işıkları Kapatın!

Tüm ışıkları kapanmış bir stüdyo çeviricisi? Stüdyo ortamları için sorunlu... Fakat bir DAC üzerinde, ADI-2 Pro FS HiFi müşterilerimizden en çok talep edilen özelliklerden birisi ışıklarının kapatılabilmesi idi. Gösterge, fonksiyon tuşları, ses düğmesi ve bekleme düğmesi; ünitenin menüsünde AutoDark etkinleştirildiğinde kullanıcı tarafından herhangi bir işlem yapılmadan 10 saniye sonra hepsi söner. Herhangi bir düğmeye veya kontrole dokunmak, tüm ışıkları 10 saniye süreyle açacaktır. Uzaktan kumanda ile AutoDark özelliğini açıp, kapayabilir ve uzaktan kumandadaki herhangi bir düğmeyi kullanarak 3 saniye süreyle ürün üzerindeki ışıkları yakabilirsiniz. Herşey en ince ayrıntısı ile sizler için düşünüldü ve buna bayılacağınıza eminiz!

Uzaktan Kumanda

ADI-2 DAC FS’in uzaktan kumandası, alışılagelmişin dışında düşük kaliteli ve ucuz görünümlü bir uzaktan kumanda değildir. Bu güzel tasarlanmış uzaktan kumanda, düşük ışık koşullarında bile rahatlıkla okunabilen düğmeleri, hatırlanması kolay bir şekilde yerleştirilmiş düğme düzenlemesi ve mükemmel düğme ergonomisine sahiptir.

DAC uzaktan kumandası Bekleme Açık/Kapalı, Ses Seviyesi, giriş seçimi (Optik, Koaksiyel, USB) ve Ses kapama (mute) düğmelerine sahiptir. Geniş esneklik için 20 farklı fonksiyon ve komut ile atanabilen dört programlanabilir düğme eklendi. Böyle sofistike, kullanımı kolay ve çok yönlü uzaktan işlevselliğe sahip başka bir DAC veya benzeri bir uzaktan kumanda bulamazsınız!

SteadyClock FS!

ADI-2 DAC FS, SteadyClock FS ile RME serisinde ilk cihazdır. SteadyClock ile geliştirilecek pek bir şey yok, dahili clock’ı kullanmanın harici bir clock kullanıldığındaki ile aynı sesi üretebileceğini garanti eden çok sayıda RME cihazında uzun yıllar boyunca kusursuz işlemler yaparak övgülerini kazandı. SteadyClock, jitter'i büyük oranda reddeder ve tüm dijital arabirim formatlarını örnek bir şekilde işler. Bu nedenle SteadyClock'un tasarımı ve davranışı DAC'da değişmedi.

SteadyClock FS ile odaklama, ikinci, analog PLL devresini geliştirerek ve Direct Digital Synthesis ve PLL'yi düşük seviyeli gürültülü kuvars kristallerine atıfta bulunarak SteadyClock'un kendi titremesini azaltarak yeni seviyelere indirdi.

 

Özetle;

ADI-2 DAC FS, geliştirilmiş SteadyClock’a, mükemmellik için özel olarak tasarlanmış analog devrelere, uzaktan kumandaya, Extreme Power kulaklık çıkışına ve çok özel bir IEM çıkışına sahiptir. ADI-2 DAC, ADI-2 Pro'yu ünlü yapan mükemmel şeffaf ses imzası ve Bas, Tiz, Ses Yüksekliği, 5 Bant Parametrik EQ, Crossfeed ve daha fazlası ile tam DSP işleme dahil olmak üzere tüm özelliklere sahiptir. Basitleştirilmiş çalışma ve çarpıcı tasarımı ile evde müzik dinlemeden, stüdyo referans kullanımına ideal bir üründür.

* Ürünlerin kutusu üzerindeki vakumlu veya jelatinli ambalajın açılması durumlarında, iade talepleri kabul edilmemektedir.

Bit & kHz24-Bit, 768 kHz
Analog Çıkışlar2x XLR (balanslı), 2x RCA (balanssız)
Dijital Girişler1x ADAT (2-kanal), 1x S/PDIF (optik ve koaksiyel)
Kulaklık Çıkışı2x
Master Volume KontrolVar
DSPVar
Dahili MixerVar
Arabirim1x USB 2.0 (USB 3.0 uyumlu)
DiğerUzaktan Kumanda

Şu anki müşteri yorumları.

Yorumunuzu Yazın

Kategorideki 13 ürün