Benchmark Media - ADC1 2-kanal 24-Bit, 192kHz high-end AD çevirici modeli

ADC1

Benchmark Media

2.185 $ + KDV

22,042.40 TL KDV Dahil

19,838.16 TL (Havale/EFT)

High-End 2-Kanal AD Çevirici

Daha Fazla Detaylar

Bu ürün stokta bulunmamaktadır.

Analog ve dijital arasındaki bariyer, dinleme deneyimini kısıtlamamalıdır. Benchmark üstün down-conversion tasarımı, eşsiz “Ultralock” düşük jitter’ı, optimize analog giriş devresi ile bu bariyeri ortadan kaldırarak, kaydedilen orjinal sesi net, detaylı ve transparan bir şekilde dinlemenizi sağlar; derinlik kaybolmaz, imaj yok olmaz!.. Günümüz teknolojisinin performansını zorlayan bir üründür.

ADC1, 2-kanal 192kHz 24-bit analog sinyali dijital sinyale çeviren bir ADC’dir. Referans ses kalitesine sahip olması sebebi ile birçok profesyonel ses mühendisi tarafından da tercih edilmiş ve üst sınıf kayıt/mix/mastering stüdyolarında kullanılır hale gelmiştir. Tamamı ile USA’de tasarlanmış, montajı ve testleri de yine USA’de yapılmaktadır. İçinde kullanılan yüksek kalite komponentlerin birçoğu da USA’deki üreticilerden temin edilmektedir.

Kazanç ve kalibrasyon kontrolleri sayesinde 2-kanal üzerinde hatasız bir “match” oluşturulmaktadır. Üzerinde bulunan yüksek doğruluktaki LED metreler insan gözünün cevabına göre tasarlanmıştır ve bu sayede her bir “peak” rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Peak-hold özelliği sayesinde herhangi bir peak oluşması durumunda gözden kaçırdığınız peak’i sonrasında görebilmeniz münkündür. Metrelerde bile “up-sampling” tekniği kullanılmıştır ve bu sayede günümüzde yeni yeni popüler olan iTunes’a özel mastering (MFiT) yaparken önüne geçilen “inter-sample peak”ler dahi algılanmaktadır. Konvansiyonel dijital metrelerde bu tarz peak’leri görebilmeniz mümkün değildir.

ADC1’de toplam 4 adet dijital giriş mevcuttur; 1x XLR, 2x Koaksiyel ve 1x Optik. 3 farklı sample rate’e kadar her biri aynı anda sinyal gönderebilir. Koaksiyel çıkışlardan bir tanesi 16-Bit dither’lı dijital çıkış olarak kullanılabilir. Bu kendine has özelliği sayesinde örneğin aynı anda bir analog sinyali CD yazıcınıza gönderebilir (16-Bit, 44.1kHz) ve yüksek rezülasyonlu DAW’ınıza (24-Bit, 88.2kHz) kayıt alabilir ve yine aynı zamanda dijital kayıt cihazınıza aynı sinyali 24-Bit, 192kHz olarak kayıt edebilirsiniz –tüm bunları aynı anda yapabilmenize imkan kılan ADC1 esnek yapısıyla eşsiz bir AD çeviricidir. Optik çıkışın SMUX4 desteklemesi sayesinde 24-Bit, 192kHz’e kadar dijital sinyal çıkışı yapabilirsiniz.

“Benchmark’ın çok yönlü ve özellikli ADC1 ürünü test ölçümlerinde mükemmel olduğu kadar ürettiği dijital dosyalarda da mükemmel.”
- John Atkinson, Stereophile

Bit & kHz24-Bit, 192kHz
Analog Girişler2x XLR (balanslı)
Dijital Çıkışlar1x ADAT (2-kanal, SMUX4 veya S/PDIF), 2x S/PDIF (koaksiyel), 1x AES/EBU
Wordclock1x Giriş, 1x Çıkış
Crosstalk AD-130dB
Frekans Cevabı2Hz - 94kHz
Sinyalin Gürültüye Oranı (SNR)121dB
THD+N-107dBFS
En249 mm
Derinlik216 mm
Yükseklik44,5 mm (1U)
Ağırlık3,17 Kg

Şu anki müşteri yorumları.

Yorumunuzu Yazın

ADC1

ADC1

High-End 2-Kanal AD Çevirici

Kategorideki 3 ürün