SPL 2 Control hoparlör ve kulaklık monitör kontrol ünitesi

2Control

SPL

735 € + KDV

8,746.98 TL KDV Dahil

7,872.28 TL (Havale/EFT)

Hoparlör ve kulaklık monitör kontrol ünitesi

Daha Fazla Detaylar

Stokta Var

Mastering mixer ve kontrol üniteleri konusunda uzmanlaşmış SPL’in bu yeni monitör kontrol ünitesi ile net, temiz ve makyajsız bir duyum elde edeceksiniz. 

Kulaklık ile mix yapmak artık çok daha kolay
Hoparlörler ile kulaklıklar arasındaki en büyük farkı kısaca anlatmak isteriz;
Kulaklıkla müzik dinlediğimizde veya mix yaptığımızda sol kulaklıktan sadece sol kanalı, sağ kulaklıktan ise sadece sağ kanalı duyarız. Hoparlörlerde ise duyum fiziği farklıdır. Sol hoparlörden gelen sesi sağ kulağımız bir miktar duyar ve aynı şekilde sağ hoparlörden gelen sesin bir miktarını da sol kulağımız duyar. Böylece iki hoparlör arasında birleşen sesler sayesinde üç boyutlu bir sahne oluşur. Oysa bugüne kadar üretilen kulaklık monitörlerinde, referans olanlar da dahil olarak bu sahne oluşmaz. SPL, kulaklıklarda yaşanan bu problemi gidermek amacı ile high-end kulaklık pre-amplifikatörü olan “Phonitor”deki Crossfeed özelliğini 2Control’e de koyarak, sadece bu özelliği ile, 2Control’ü rakiplerinden ayırmıştır. 2Control üzerinde bulunan “Crossfeed” ayarı sayesinde, kulaklıktaki sol ve sağ kanal seslerini aynı hoparlörlerinizde duyduğunuz gibi istediğiniz oranda karıştırabilme imkanına sahip oluyorsunuz. Bu şekilde artık kulaklıkla çok daha rahat ve doğru bir şekilde mix yapabileceksiniz.

Yüksek kalitede duyum
Monitör kontrol ünitelerinin başlıca problemi şudur; birçok firma bu tarz ürünlerde düşük kalitede malzeme kullanır ve bu da doğal olarak duyumu etkiler. Duyumunuz iyi olmadığı takdirde, yapacağınız mix, kayıt ve müzik dinlemeleri doğru olmaz ve tonlamalarınız, bilgisayarda seçtiğiniz sesler, vs bu olumsuzluktan ciddi anlamda etkilenir. 2Control’de kullanılan üst kalite komponentler sayesinde, üniteye ne giriyorsa çıkışında da size onu duyuracaktır –extra bir renk katmadan, son derece temiz ve transparan bir şekilde... Kulaklık pre-amplifikatörlerinin kalitesinden de etkileneceğinizi belirtmek isteriz.

2 Control tamamen balanslı yapıya sahiptir
SPL, özel yapım balanslı bölümleri ile bu üründe hum ve istenmeyen frekans karışımlarını ciddi bir şekilde engellemiştir. Mümkün olan her bağlantıyı balanslı kullanmanızı taviye ederiz –özellikle de hoparlörler gibi uzun mesafe gerektiren bağlantılarda...

Extra “mono” hoparlör (veya subwoofer) çıkışı
2 çift balanslı hoparlör çıkışları haricinde 2 Control’de bir adet de “mono” hoparlör çıkışı bulunmaktadır. Bu çıkışı dilerseniz subwoofer’ınıza yönlendirebilir veya birçok mix mühendisinin Mix Cubes’leri kullandığı şekilde “mono” kontrolünüzü ve dengenizi yapmak amacı ile mono hoparlör çıkışı olarak kullanabilirsiniz. (küçük bir not: kulaklıklarınızla çalışırken subwoofer’ınızı açıp sub’ın fiziksel vuruşundan faydalanarak dinleme yapmayı deneyiniz).

Aktif tasarım avantajı
2Control’ün yüksek kalitedeki ses potansiyometresi ve aktif devre tasarımı, pasif tasarımlara göre çok daha iyi sonuç vermektedir. Aktif tasarım sayesinde ses seviye değişimlerinde, empedanslara tesir etmez. Bir ürünün empedanslara etki etmesi demek, frekans cevabında da değişimlere sebep olması demektir –ki bu tercih edilen bir durum değildir. 2 Control, seste doğrusallığı (linearity) garantiler! Buna ek olarak, mix’leriniz sırasında özellikle volume olarak düşük bölümlerde bazen sese “zoom” yapmak istersiniz. Bunu pasif tasarımlarda gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Pasif tasarımlar herhangi bir şekilde sinyali amplifiye edebilme özelliğine sahip değildirler.

- 2x Giriş

- 2x Stereo hoparlör çıkışı (2 çift)

- 1x Mono hoparlör (veya subwoofer) çıkışı

- 2x Kulaklık çıkışı

- Crossfeed özelliği

- Mono ve dim düğmeleri

- Üretim yeri Almanya

Analog Girişler2X Stereo Giriş (balanslı, XLR)
Analog Çıkışlar2X Stereo Çıkış (balanslı, XLR), 1X Mono Çıkış (balanslı, XLR)
Frekans Cevabı10 Hz / 100 kHz
Giriş Seviyesimax +21.3 dBu
Çıkış Seviyesimax +21.3 dBu
THD0,002 %
En215 mm
Derinlik220 mm
Yükseklik80mm
Ağırlık2,1 Kg

Şu anki müşteri yorumları.

Yorumunuzu Yazın

2Control

2Control

Hoparlör ve kulaklık monitör kontrol ünitesi

Benzer Ürünler

Kategorideki 25 ürün